Zmierzyć moment obrotowy

przez | 26/04/2009

Goły, niedoładowany turbiną diesel dysponuje nie lada momentem obrotowym.
A czy jesteś świadom co jest uważane za bardzo ważkie w furze? Nie jedynie moc jego silnika. Moc silnika jest zależnością momentu obrotowego oraz obrotów silnika. Jednakowo ważny jest jego moment obrotowy. Dzięki niemu wóz szybko wspina się na wyżynę również na niedużych obrotach. A prócz tego niewiele pali. No chyba że przeprowadzić tuning części silnika. Wówczas to już całkowicie inna zabawa.

To z tej przyczyny silnik wysokoprężny jest tak bardzo lubiany do poruszania się w trudnych warunkach. Dlatego prócz świadomości w jaki sposób zmierzyć moc silnika powinno się ściągnąć swoją uwagę sprawdzeniem jego momentu obrotowego. gMetrix to sprawdzi – możesz znać nie wyłącznie jak wiele samochód posiada km, ale również ile wynosi jego moment obrotowy. Inną możliwością sprawedzenia momentu obrotowego jest pojechać na hamownię. Aczkolwiek jest to raczej niezbyt tania alternatywa w opozycji do gMetrix. Prędko, ekonomicznie i rzetelnie.

Za gMetrix bulisz jedynie na początku, a od tego momentu masz warunki bawić się w tuning, części nowe itp oraz weselić się z wyników swojego tuningu. Kiedy właśnie będziesz chciał stwierdzić moc silnika lub moment obrotowy swojego automobilu za pośrednictwem gMetrix będziesz mógł to zrobić bez żadnych problemów. Masz dodatkowo opcję pochwalić się swoimi pomysłami w zakresie tuningu i zwiększania mocy, na naszej witrynie internetowej. A im więcej wiesz o swoim bryce tym lepiej dla niego jak i również dla Ciebie. Tego szukałeś od dawna.