Zdystansuj konkurencję dobrą stroną www

przez | 18/02/2009

Wraz z rozwojem Globalnej Sieci ulegało zmianie podejście designerów do tematu związanego z stronami www. Jasnym jest stwierdzenie, że pośród miliardów stron, mamy do czynienia z dużą ilością wzorów, którymi kierują się ich autorzy. Projektowanie stron www Szczecin wiąże się z wykorzystaniem identycznych technologii. Prawdopodobnie odmienne będą jednak podejścia do problemu wzorców w oparciu o które strony www są tworzone.

Niechlujne podejście do składni języka XHTML doprowadziły do tego, że przeglądarki nauczyły się jednakowo luźno tłumaczyć serwowany im kod. Powstało to z konieczności prawidłowego wyświetlania stron www, które zakodowane zostały w sposób błędny. Powstanie takiej sytuacji miało swoje dobre strony. Przez wzgląd na to każde strony internetowe, które zostały zakodowane w niewielkim odchyleniu od przeciętnej składni mogły zostać wystarczająco poprawnie zinterpretowane i wyświetlone. Niestety spowodowało to również, że designerzy nabrali złych nawyków.

Standardem jakości stron www jest projektowanie w zgodzie ze Standardami Internetowymi ustanawianymi przez globalną organizację W3C. Pomysłowe projektowanie stron www oparte o W3C zapewni, że urządzenia odczytujące stronę internetowe nie będą miały najmniejszych problemów z jej przetworzeniem. W chwili obecnej mogą to być przeglądarki mobilne w telefonach Smart Phone, wbudowane w komputery PDA, czy urządzenia wykorzystywane przez niewidomych.

Oprócz długiego czasu ładowania strony opartej na tabelach, mają one również negatywne konsekwencje na pozycjonowanie Szczecin. Dzieje się tak dlatego, że ranga strony internetowej w wyszukiwarce związana jest dokładnie z treścią. W wypadku, kiedy tej treści jest niewiele w stosunku do objętości całej strony internetowej, a co więcej roboty wyszukiwarki muszą "przedzierać" się przez dużo znaczników określających tabele będzie to trudne.

W nawale różnorodnych szkieletów, wzorców i interpretacji języka HTML wykształciły się zasady w na bazie których trzeba wykonywać projektowanie stron Szczecin. Jeśli nie będziemy przeszkadzali wizyt użytkowników na naszej stronie www, z pewnością odwdzięczą się nam zamówieniami.