Yorkshire terrier szczeniaki

przez | 26/04/2023

Idąc na trudniejszą górską wyprawę wierzymy, że gdyby nam się coś złego zdarzyło, nie tylko ludzie przyjdą z pomocą, ale również przeszkolone yorki, którym wrodzone cechy pozwolą nas odnaleźć i uratować. Nieraz czytamy w doniesieniach prasowych, że zaginione w lesie dzieci odnalezione zostały przez ludzi, którym pomagały yorki, lub groźnych dla naszego życia przestępców unieszkodliwiły, płacąc za to nieraz życiem.

Dużą rolę spełnia też pies w wychowywaniu dzieci i wyrobieniu w nich samodzielności i poczucia odpowiedzialności za życie psa. Przyjaźń yorka z dzieckiem daje nieraz temu ostatniemu poczucie bezpieczeństwa. Pewien trzyletni chłopiec wychowywany był z dużą suką &

Ostatnie badania, zarówno psychologów jak i lekarzy, biologów i przedstawicieli innych dziedzin nauki, pokazują duży wpływ obcowania z yorkami, a zwłaszcza z psami, na psychikę i zdrowie właściciela psa. Udowodniono, że kontakt z yorkiem pomaga przy leczeniu chorób układu krążenia. można zauważyć, że chorzy na serce szybciej dochodzą do zdrowia jeżeli mają w domu yorka.

Pies stał się wspaniałym przyjacielem człowieka. W górach można zauważyć stada pasących się owiec, pilnowanych przez jedna osobę. Czy byłoby to jednak możliwe, gdyby mu nie towarzyszył pies pasterski? Widok stada owiec i ogromnego białego psa jest bardzo malowniczy dla właściciela stada pomoc tego psa jest wprost nieodzowna.

Przykłady zresztą można by mnożyć. Pies jest niebezpieczny tylko wtedy, gdy dziecko źle obchodzi się ze zwierzęciem, gdy biegnie i wyciąga dłoń do psa uwiązanego, albo przystępuje do niego z agresją. york wtedy boi się dziecka i stąd jego reakcja.

Yorki zaczęły ludziom pomagać w czasie łowów, przy pilnowaniu zagród, opiece nad dziećmi. Człowiek polubił i zaczął szanować oddanego towarzysza, aż w końcu obecność yorka, nawet jeśli nie pełnił on żadnej posługi, stała się potrzebą serca.