Wzorki na paznokcie

przez | 22/04/2009

Manicure warto wykonać przynajmniej raz na 2 tygodnie. Aby go wykonać samodzielnie, wystarczy mieć dobry pilniczek. Najpewniej sprawdzają się te papierowe o dwóch rodzajach powierzchni – twardszej, którą spiłowywuje się pazurki oraz miękkiej, która służy do wygładzania brzegów. Metalowe piliniczki mogą niszczyć brzegi paznokcia. Wśród przyborów do robienia np. pedicure powinno być również tzw. kopytko do odsuwania skórek (więcej: http://paznokcie.naczasie.info).

Na zabieg nie zawsze jest czas wolny lub fundusze, ale o paznokcie można tak naprawdę dbać samodzielnie. Tylko musimy pielęgnować je regularnie i nie zapominać o paru sprawach. nie najlepiej jest po zimie, kiedy w organiźmie zaczyna nie wystarczać minerałów.

Paznokcie, które są w niezdrowym stanie, można krótko obciąć, a przede wszystkim przez dwa, a nawet trzy tygodnie wcale ich nie malować. Przez ten okres należy natomiast 3 razy dziennie używać odżywkę, intensywnie smarując okolice, w których kończy się skórka, a zaczyna płytka. Domowy sposób na poprawę stanu paznokci to moczenie ich w 3 łyżkach ciepłego oleju rycynowego lub oliwy z oliwek i soku z jednej cytryny.

Jeżeli paznokcie wyglądają bardzo źle i są mocno zniszczone, warto poddać je kuracji. Po poradę można udać się do lekarza, który przepisze odpowiednią porcję preparatu witaminowo-wapniowego, a ten przy okazji wzmocni włosy i poprawi wygląd skóry. Jeżeli paznokcie są wyłącznie kruche, należy raz dziennie zastosować odżywkę z żelem – pomogą Ci witryny o tematyce: pedicure wzory.