Wypozyczalnia samochodów

przez | 06/04/2009

Czasem zdarza się tak, że stoimy przed decyzją wynajęcia samochodu na jakąś imprezę. Najchętniej wynajmujemy samochód, którym do ślubu pojadą państwo młodzi. Wynajem auta nie jest niestety tani, płacimy przeważnie za dobę od momentu wynajmu samochodu, a ceny są zróżnicowane (od 80 zł do kilkuset złotych za pełną dobę). Firmy prowadzące wynajem samochodów mają regulamin korzystania z samochodu.

Nie wszyscy mogą być najemcą samochodu z wypożyczalni. W regulaminach wskazana jest górna granica wieku najemcy. Przeważnie musi to być osoba, mająca od dwunastu miesięcy ważne prawo jazdy i ukończone 21 lat. Samochody wynajęte przez firmy mogą prowadzić tylko zawodowi kierowcy lub inne osoby upoważnione przez firmę tak to opisuje regulamin w wypożyczalnia samochodów.

Osoba najmująca samochód musi go zwrócić z pełnym zbiornikiem paliwa, inaczej ponosi koszty według cennika wypożyczalni. Doba wynajmu samochodu zaczyna się od daty określonej w umowie. Oczywiście takiego samochodu nie można prowadzić pod wpływem alkoholu.

Wyjazd poza granice kraju wymaga specjalnego ubezpieczenia i pisemnej zgody firmy. Osoba wynajmująca wypożyczyć samochód nie może nikomu innemu oddawać auta. Jeżeli podczas korzystania z wynajmowanego samochodu powstaną jakieś uszkodzenia, wynajmujący pokrywa wszystkie koszty. Firmy wynajmujące samochody mogą odmówić jego wydania nie podając wyjaśnień. Przed wynajęciem samochodu podpisujemy umowę najmu, w której określone są wszystkie warunki dotyczące zasad korzystania z samochodu.

Przed wynajęciem wpłacana jest kaucja na konto wynajmującego, uzależniona jest ona od marki i modelu pojazdu. Kaucja jest zabezpieczeniem i podlega całkowitemu albo częściowemu zwrotowi przy rozliczaniu się z klientem – regulamin wypożyczalnia aut. Utrata kaucji zależy od sytuacji np. całkowicie ją można stracić w przypadku kradzieży samochodu, częściowo utracimy kaucje gdy zgubimy kluczyki lub dokumenty.

Wypożyczalnie posiadają w swojej ofercie samochody o różnych standardach, od aut rodzinnych, limuzyny na ślub, aż po samochody ciężarowe i dostawcze. Wynajem samochodów osobowych i wynajem samochodów na ślub związane jest z przestrzeganiem zasad, które są wyszczególnione w regulaminie wypożyczalni.