Wiadomości regionalne, historia, tradycje – szczecin.eserwis.net

przez | 27/03/2009

Obecnie w Szczecinie działają dwie lokalne stacje telewizyjne (TVP Szczecin i TV7) oraz lokalne stacje radiowe Polskie Radio Szczecin, Radio VOX FM, Radio Eska Szczecin oraz Radio Złote Przeboje, Radio RMF MAXXX, i Planeta FM. Największymi lokalnymi gazetami są: Kurier Szczeciński i Głos Szczeciński, regionalne wydanie Gazety Wyborczej. Jest także bezpłatny tygodnik MM Moje Miasto. Kiedyś w Szczecinie działały stacje telewizyjne: TV tv szczcin Morze, TV Bryza i TV Gryf oraz radiowe: Radio Plus Szczecin, Radio Plama, Radio PSR, Radio ABC i Radio As. Na Prawobrzeżu wydawane są również bezpłatne gazetki tj. Prawobrzeże i Panorama 7. W Szczecinie wydawany jest także dwumiesięcznik kulturalny "Pogranicza". Dział też wiele stron internetowych np szczecin szczecin.eserwis.net

Bukowa od południa oraz Goleniowska od wschodu. Przez miasto przepływają: rzeka Odra, jej odnoga Regalica wpadająca do Jeziora Dąbie leżącego w całości w granicach miasta, łącząca obie rzeki Parnica oraz wiele mniejszych rzek. Odległość z centrum rynek szczecina miasta do Morza Bałtyckiego w linii prostej wynosi 55 km. Szczecin graniczy z miastem i gminą Police (od północy) oraz gminami: Dobra, Kołbaskowo od zachodu, Gryfino i Stare Czarnowo od południa oraz Kobylanka i Goleniów od wschodu.

8222;ściekają" ku Bałtykowi)

Portal szczeciński jest jednym z wielu źródeł informacji regionalnej, wyróżnia gojednak możliwość znaleźienia informacji z całej Polski – szczecin.eserwis.net szczecin – portal ten to historia historia szczecina i regionalne więxi z miastem danego regionuSzczecin leży w Dolinie Dolnej Odry i na Wzniesieniach Szczecińskich wchodzących w skład Pobrzeża Szczecińskiego na terenie Pomorza Zachodniego. Miasto otaczają trzy puszcze: Wkrzańska od północy.