Wędkarstwo moja pasja

przez | 06/04/2009

Spinning wiadomo: woblerki, rippery, kopyta, wahadłówki i moje ulubione obrotówki. Do dziś nie mogę odżałować sztuk, których nie wyjąłem z wody bo nie miałem rozłożonego podbieraka, a jak zaciąłem było już za późno.
Sprzęt to ważna rzecz, ale ważniejsze to czytać wodę. Dokładny rekonesans wody pozwoli nam zorientować się gdzie są doskonałe stanowiska, jaką technikę łowienia wybrać, gdzie i jakie ryby mogą się znajdować. Wyprawiająć się na ryby musimy się dokładnie przygotować, wędkarstwo wymaga od nas dokładności i doświadczenie. Tylko wtedy mamy szansę złowić rekordowy okaz.

Spinning, pływak chyża akcja. Weryfikuję jeziorko PZW. Byle żwawiej na rybeńki, nad jezioro. Wszystko gra, tylko dlaczego dopiero nad wodą pojąłem, że wędkarstwo to nie wyścig.

Jeśli chodzi o ekwipunek to wędkarstwo jest wymagające. Powinniśmy być przyszykowani na niespodzianki daj Boże leszcze giganty lub potwory. W takiej sytuacji warto mieć przy sobie tak wytrzymałą plecionkę jak i cienką żyłkę, koniecznie ostre haki, kotwice, leciutkie spławiki płociowe i odległościowe waglery, opakowanie śrutu ołowianego i podobne standardowe detale. Nie zapominajmy o sposobie z gruntu, kosz zanętowy może okazać się strzałem w dychę.

W obecnych czasach w informatorach, pismach wędkarskich a przede wszystkim w Internecie znajdziemy wiadomości o prawie wszystkich wodach. Należy też podpytać znajomych, może któryś z nich już tam wędkował, bądź jeżeli istnieje taka sposobność zasięgnąć języka u tamtejszych moczykiji oni dokładnie wiedzą jakie obyczaje posiadają ryby z ich jeziora czy rzeczki.