V Otwarte Mistrzostwa Karate Kyokushin – Szczecinek 2005

przez | 21/04/2009

Seniorzy rywalizowali ze sobą w następujących konkurencjach: kata kobiet, kata mężczyzn, kumite kobiet full contact, kumite kobiet light contact OPEN, kumite full contact mężczyzn, kumite light contact mężczyzn. Natomiast juniorzy młodsi rywalizowali w kategoriach: kata juniorek młodszych, kata juniorów młodszych, light contact kontakt juniorek młodszych, kumite light contact juniorów młodszych.

Należy wyszczególnić że w poszczególnych konkurencjach średnio startowało około 28 zawodników, natomiast najbardziej obsadzona była dziedzina kata chłopców do lat 10, w której brało udział 40 młodych adeptów sztuki walki. Tym bardziej cieszą medale uzyskane przez ŚAKK (karate kyokushin), jest to bowiem kolejny w tym sezonie udany start świnoujskich zawodników.

Raz w roku dzieci adepci sztuki karate przystępują do Pasowania na Samuraja. W tym roku do tej uroczystości przystąpiło około 40 najmłodszych sempai Świnoujskiej Akademii karate kyokushin. Przy świetle płonących pochodni oraz przy dźwiękach azjatyckich bębnów Taiko.

O tym jak waleczne były pojedynki zawodników niech świadczy fakt, że praktycznie nikt z nich nie wygrywał w regulaminowym czasie o zwycięstwach natomiast przeważnie decydowały dogrywki. Tym samym o klasyfikacji drużynowej decydowały pojedyncze punkty.

Łącznie w zawodach udział wzięło 249 zawodników z 11 najsilniejszych terenów województwa zachodniopomorskiego. Startujący przez dwa dni prezentowali swoje umiejętności w dziedzinie kata i kumite.Nasze miasto reprezentowali zawodnicy Świnoujskiej Akademii karate kyokushin, zdobyli oni 22 medale w tym 8 złotych, 6 srebrnych i 8 brązowych.