Ubezpieczenia gospodarcze i społeczne

przez | 26/04/2009

Firma Agawa ubezpieczenia tarnów- agawa zajmuiej się ubezpieczeniami gospodarczymi w szerokim słowa tego znaczeniu oraz ubezpieczeniami w pewnym sensie społecznymi też. Zakres działalności jest szeroki, tak aby dostosować się do wymogów klientów, którzy pragną w jedym miejscu zrealizować wszytskie potrzebne usługi tanie ubezpieczenia tarnów w tym zakresie.

Regulacje prawne ubezpieczeń – historia – Pierwsze regulacje:

Zespół norm prawa ubezpieczeń gospodarczych ubezpieczenia tarnów, całościowo regulujących tę instytucję pojawił się na świecie stosunkowo niedawno. Wprawdzie pierwszą regulacją prawną była szwajcarska ustawa z 2 kwietnia 1908 r., to jednak prym pierwszeństwa przyznaje sie niemieckiej ustawie z 30 maja 1908 r. o umowie ubezpieczenia tanie ubezpieczenia kraków , która była wzorem dla ustawy szwajcarskiej, jak i ustawy austriackiej z 23 grudnia 1917 r.[2] Pierwsze pojedyncze przepisy odnoszące się do praubezpieczeń odnajdujemy już ponad trzy i pół tysiąca let temu – w Prawach Hammurabiego (17 wiek p.n.e.).

Istota ubezpieczenia gospodarczych:

Z istoty działalności ubezpieczeniowej ubezpieczenia komunikacyjne tarnów wynika, że dzięki gromadzeniu znacznej ilości niewielkich sum tworzących pewien kapitał, jeden podmiot (ubezpieczyciel) zdolny jest do poniesienia ciężaru ekonomicznego wyrównania skutków zdarzeń jednej z osób biorącej czynny udział w gromadzeniu tych środków. Z ekonomicznego punktu widzenia bezpieczeństwo finansowe zakładu ubezpieczeń zapewnia głównie sposób wyliczenia pojedynczych wpłat, tak aby na przestrzeni pewnego okresu czasu ubezpieczyciel zdolny był do większych, ale rzadszych wypłat.
Istotą każdego stosunku ubezpieczenia jest wypłata przez ubezpieczyciela świadczenia ubezpieczenia komunikacyjne tarnów, pod warunkiem zajścia zdefiniowanego umową wypadku w życiu lub mieniu ubezpieczonego (zob. art. 805 KC.). Na ogół praw i obowiązków regulujących ubezpieczenia gospodarcze składają się przepisy ogólne o umowie ubezpieczenia (art. 805 do 820 KC.) i dwie części szczegółowe – o ubezpieczeniach majątkowych (art.821 do 828 KC.) i o ubezpieczeniach osobowych (art. 822 do 834 KC.).

Regulacje prawne ubezpieczeń – historia – Prawo polskie:

Początek rozwoju polskiego ustawodawstwa zaczyna się ustawą z 21 czerwca 1921 r. o przymusie ubezpieczeń budowli tanieubezpieczenia tarnów od ognia i o Polskiej Dyrekcji Ubezpieczeń Wzajemnych[4], a następnie Rozporządzeniem Prezydenta RP z 24 lutego 1928 r. o przepisach tymczasowych dotyczących umowy ubezpieczenia[5]. Warto wspomnieć, że do czasu wejścia w życie ustawy z 28 marca 1952 r. w Polsce obowiązywały ustawy: niemiecka, austriacka oraz Rozporządzenie Prezydenta RP, które odziedziczyliśmy po Polsce rozbiorowej. Kolejne daty nowych ustaw to 1958, 1984, 1990, aż do dzisiejszych czterech "ustaw ubezpieczeniowych" z 2003 r. (Dz.U. nr 124, poz. 1151, 1152, 1153, 1154). Przełomem w prawnej regulacji umowy ubezpieczenia było wprowadzenie jej do Kodeksu cywilnego w 1964 r. Z tą chwilą umowa ubezpieczenia zyskała miano umowy nazwanej, regulowanej w większości bezwzględnie obowiązującymi przepisami Księgi trzeciej, Tytułu XXVII KC. (zob. – art. 817).