Tipsy i paznokcie; wzorki na pazurkach

przez | 04/04/2009

Kolejną czynność, jaką musimy wykonać to pokrycie ich odżywczym, bezbarwnym podkładem, który je wzmocni i ładnie nabłyszczy. Paznokcie dodatkowo możemy upiększać, np. obrysowując je białym ołówkiem. Dzięki temu dłonie będą wyglądały elegancko i schludnie, a także zapobiegnie gromadzeniu się kurzu i odznaczaniu się brzydkimi czarnymi obwódkami.

Wacikiem zwilżonym zmywaczem zetrzyj z paznokci stary lakier. Należy to robić, bardzo delikatnie, by nie pozostały resztki lakieru. Po zastosowaniu zmywacza umyj ręce. Osusz je starannie.

Jeśli paznokcie są za długie, należy skrócić je cążkami. Prawidłowo paznokcie skracamy trzema cięciami – najpierw wierzchołek, a następnie boki. Kolejnym etapem jest piłowanie Paznokcie . Do tego celu używamy pilnika metalowego lub papierowego. Piłujemy zewnętrzną stronę paznokcia od brzegów do środka.

Wygląd naszych dłoni mówi o tym, co dzieje się w naszym organizmie. Zgodnie z chińską medycyną, każdy paznokieć wiąże się z jakimś organem. Kciuk informuje, czy nasze płuca są zdrowe, wskazujący mówi o stanie jelita grubego, środkowy o tym, czy nasz krwioobieg jest w porządku, natomiast mały mówi nam, co dzieje się z naszym sercem i jelitem cienkim. Tipsy. Palec serdeczny zaś ma linie akupunktury, których nakłucie poprawia krążenia. Rozdwajające, malowanie paznokci kruche paznokcie, albo takie które mają plamy wzgrubienia czy prążki w jaśniejszym odcieniu alarmują o tym, że coś złego dzieje się w organizmie. Może to wina złej diety, ale na pewno warto zrobić podstawowe badania.

Każda kobieta chce mieć piękne dłonie. Dłonie są ładne, kiedy nasze wzroki tipsów wyglądają ładnie. Wykonanie najprostszego manicure trwa tylko kilka chwil.

Kiedy paznokcie są opiłowane trzeba je wymoczyć w ciepłej wodzie, najlepiej z mydłem albo delikatnym płynem do naczyń. Później należy nałożyć płyn do usuwania skórek, którą po upływie 2-3 min. odsuwamy specjalnym drewnianym patyczkiem. Paznokcie należy dokładnie opłukać i osuszyć.