Archiwum kategorii: Zwierzęta i Hobby

Psy rasy

Wychodząc naprzeciw temu zapotrzebowaniu, producenci proponują znacznie więcej niż tylko karmy dla odpowiedniego wieku czy rasy. Interzoo 2008 pokazało, że technologia żywienia psów bardzo się rozwinęła. Dziś, żeby być innowacyjnym, trzeba zaproponować specjalne karmy przygotowane z surowców wolnych od modyfikacji genetycznych lub zawierające dobre suplementy diety oraz inne nowości takie jak ubranka dla psów .… Czytaj dalej »

Yorkshire terrier szczeniaki

Idąc na trudniejszą górską wyprawę wierzymy, że gdyby nam się coś złego zdarzyło, nie tylko ludzie przyjdą z pomocą, ale również przeszkolone yorki, którym wrodzone cechy pozwolą nas odnaleźć i uratować. Nieraz czytamy w doniesieniach prasowych, że zaginione w lesie dzieci odnalezione zostały przez ludzi, którym pomagały yorki, lub groźnych dla naszego życia przestępców unieszkodliwiły,… Czytaj dalej »

Znaczenie pszczół w życiu człowieka

Jak ogromne znaczenie mają pszczoły w życiu człowieka wyraził Albert Einstein, jeden z największych fizyków wszechczasów , noblista (1879-1955). Stwierdził, iż człowiek i świat istnieją i istnieć będą dopóty, dopóki żyją pszczoły. Po wyginięciu pszczół w ciągu dwóch lat wyginie populacja ludzka na kuli ziemskiej. Rolą pszczół w przyrodzie jest masowe zapylanie roślin, a produkty… Czytaj dalej »

Strzyżenie psów

Są wprawdzie nieco droższe od tradycyjnych|standardowych), ale każdy, kto choć raz z nich wypróbował, nie odda ich za skarby. Szczególnie interesująco wyglądają i dobrze sprawdzają się w praktyce szczotki włoskiej firmy York Design , wykonane z twardej nierdzewnej stali i wypolerowane do połysku niczym ostrze dawnych japońskich mieczy (są nawet o tyle lepsze od poprzednich,… Czytaj dalej »

Forum akwarystyczne

Amatorzy akwaryści mają wiele dylematów ze swoimi pierwszymi rybkami. Większość tych problemów bierze się z braku wiedzy, dlatego zanim zakupimy pierwsze akwarium powinniśmy nabyć odpowiednie książki o tematyce akwarystyka. Nieraz jednak potrzeba fachowej rady zaawansowanego akwarysty i w takiej sytuacji najlepiej szukać porady na forum akwarystycznym Aczkolwiek nie zawsze początki są trudne. Przekonać się o… Czytaj dalej »

Organizacja imprez firmowych

Bardzo ważną rzeczą w każdej nowoczesnej firmie jest organizacja imprez firmowych. Imprezy firmowe pozwalają na bliższe zapoznawanie się pracowników danej firmy, a także na luźniejsze rozmowy z pracowników szefami. Jednakże nieodzowną częścią tak ciężkiego zadania jak imprezy firmowe jest dobrany catering. Catering bowiem to nie tylko jedzenie, jednak także i dobrze dobrana muzyka czy też… Czytaj dalej »

Zawód zootechnika

Każdy chyba wie jaka jest sytuacja na rynku pracy. Kiedy wybierałem zawód zootechnika, nie myślałem o przyszłości. Chociaż nie, myślałem, ale widziałem ją w znacznie jaśniejszych barwach niż te, w jakich objawiła mi się kiedy wreszcie nadeszła. Nie zdawałem sobie sprawy z realiów, a prawa popytu i podaży istniały dla mnie jako totalne abstrakcje. Rozważania… Czytaj dalej »

deratyzacja

Gryzonie związane są z człowiekiem od zawsze. Są wszędzie tam gdzie są ludzie, na każdym kontynencie, w każdym mieście i codziennie przybywa ich około trzy i pół miliona. Według szacunków Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) z 1982r. gryzonie niszczą corocznie 42 mln. ton produktów żywnościowych na świecie, wartych około 30 miliardów… Czytaj dalej »

Wizualizacje architektoniczne jako forma prezentacji

Trójwymiarowe wizualizacje architektoniczne coraz częściej są zamawiane. Jako że jest to rezcz dość skomplikowana wszelkie projekty zlecane są najczęściej odpowiednim firmom, które to przygotowują odpowiednią ofertę dla swoich klientów. Dość duża jakość obrazów pozwala na zwizualizowanie nawet projektów wnętrz. Dzięki temu już dzisiaj niektóre ilustracje w prasie przedstawiają urządzenie pomieszczeń to właśnie fotorealistycznymi wizualizacjami 3d… Czytaj dalej »