Archiwum kategorii: Przyroda i Ekologia

Znaczenie pszczół w życiu człowieka

Jak ogromne znaczenie mają pszczoły w życiu człowieka wyraził Albert Einstein, jeden z największych fizyków wszechczasów , noblista (1879-1955). Stwierdził, iż człowiek i świat istnieją i istnieć będą dopóty, dopóki żyją pszczoły. Po wyginięciu pszczół w ciągu dwóch lat wyginie populacja ludzka na kuli ziemskiej. Rolą pszczół w przyrodzie jest masowe zapylanie roślin, a produkty… Czytaj dalej »

Wspaniały sok

Ciągły niepokój jest przyczyną, że własny ustrój wyczerpuje się i jest w znacznym stopniu wrażliwy na jakiekolwiek niedyspozycje, drobnoustroje i mikroorganizmy. Atakują nas w domu oraz w zakładzie pracy, tym samym trzeba nie zapominać, że samodzielnie sobie nie pomoże. Mamy obowiązek go wspierać środkami jakie proponuje rynek. Drogerie jak też sklepy w necie promują noni… Czytaj dalej »

Świerk srebrny, a świerk kłujący

Czy nazwy świerk srebrny, a świerk kłujący lub świerk kłujący srebrzysty oznaczają tą samą popularną roślinę? W sprzedaży na szkółkach, w centrach ogrodniczych, hipermarketach czy sprzedaży internetowej jednym z najpopularniejszych ozdobnych drzew iglastych jest świerk o łacińskiej nazwie Picea pungens glauca z załączonym często zdjęciem niebieskiej choinki o rzeczywistym kolorze od sinozielonego, przez niebieskawy do… Czytaj dalej »

Kwiaciarnie posiadają wymyślne bukiety ślubne

Większość ludzi myśli, że kwiaciarnia to tylko i wyłącznie sklep z kwiatami. Jednak w tym momencie mylą się. Kwiaciarnia to miejsce zakupu kwiatów, bukietów i wiązanek, ale również źródło wiedzy o kwiatach i środkach pielęgnacji roślin. Może się wydawać, że kwiaty to nic interesującego, jakiś zwykły banał. Jednak wszyscy zachwycamy się ich pięknem i zapachem.… Czytaj dalej »

Niezwykły jedwab

Nici jedwabne można uzyskać jedynie z kokonów wytwarzanych przez niektóre gatunki motyli(jedwabnik morwowy lub jedwabnik dębowy) kilka dni przed ich przeobrażeniem w dorosłego owada. Z jednego kokonu można otrzymać nić o grubości od kilku do kilkunastu mikronów oraz długości dochodzącej do kilkuset metrów. Stworzenie jednego kokonu zajmuje gąsienicy o długości 7-8cm i wadze 5g 40tys… Czytaj dalej »

Kwiaty przez internet to przyszłość

W kwiaciarni można najczęściej kupić kwiaty cięte lub doniczkowe. W tym sklepie pracują zazwyczaj wykwalifikowane bukieciarki, które zrobią przepiękny bukiet na każdą okazję. Najczęściej zamawiane są bukiety ślubne oraz wiązanki i wieńce pogrzebowe. Wieńce dostępne są w dwóch opcjach: sztuczne oraz żywe. To, na który z nich zdecyduje się klient decyduje głównie zasobność jego portfela.… Czytaj dalej »

Rodzinne pasje

Wielu chłopców marzy by razem z ojcem wyruszyć na męską wyprawę. I jest to bardzo ważne dla ich rozwoju. Bowiem właśnie podczas czasu spędzonego wyłącznie z ojcem dokonuje się kształtowanie męskiej tożsamości chłopca. Skoro może robić to co tato, należy też do jego świata, do świata mężczyzn. Warto więc zabrać swego syna na ryby i… Czytaj dalej »

Co przeszkadza uprawom

Zwalczanie chwastów to czynność nieobca nikomu kto posiada kawałek pola uprawnego czy nawet niewielki przydomowy ogródek. Chwasty mają tą przewagę nad roślinami uprawnymi i kwiatami, że potrzebują dużo mniej składników mineralnych do w zrostu niż one. Konsekwencją tego jest fakt, że nawet na glebach gorszej jakości dają sobie lepiej radę a co za tym idzie… Czytaj dalej »

Kwiatowo mi!

Niektóre rośliny nie cieszą się taką popularnością, na jaką zasługują. Przykładem jest perukowiec podolski, zwany po łacinie Cotinus coggygria. Już zielonolistne odmiany prezentują się elegancko, a szczególnie pięk­ne są perukowce o ciemnobordowych i czerwonych liściach. Krzew perukowca osiąga trzy do pięciu metrów wysokości. Ro­ślina zawdzięcza swoją nazwę ki­ściom drobnych owoców, które wyglądają jak zabawne peruki.