Archiwum kategorii: Dom i Wnętrze

Marzysz o mieszkaniu w Warszawie?

Aspiracja o samodzielnym lokum towarzyszy niejednemu z nas. Dla sporej ilości jest to jedynie zakres rojeń, innym wszelako powiedzie się owo rojenie urzeczywistnić. Oferta developerów zawiera nie jedynie domy marzeń – kilkusetmetrowe kwatery oraz segmenty, lecz również maleńkie jednopokojowe mieszkanka. Obywatele Warszawy ostatnio mają możliwość korzystania z oferty znanego developera – Realinvest. Developer Warszawa oferuje… Czytaj dalej »

Jakie wybrać meble

Jeśli nareszcie nabyliśmy po dużych wysiłkach własne wyczekiwane cztery kąty lub dom, nadchodzi moment na urządzanie i zaopatrzenie go w najrozmaitsze sprzęty. Bywają tacy, co uważają, że to jedna z przyjemniejszych spraw które trafiają się w życiu. Do takiej rzeszy ludzi z całą pewnością należą młode pary, gdyż wspólne ustalanie koloru ścian, wystroju pomieszczeń powoduje… Czytaj dalej »

Lampy do mieszkania

Podstawową funkcją lampy jest prawidłowe oświetlanie niektórych fragmentów otoczenia. Aby to zadanie zostało całkowicie spełnione, lampy muszą być odpowiednio zbudowane oraz posiadać wymagane parametry techniczne. Dokonując zakupu, zwracamy najczęściej uwagę na pierwszy element, czyli budowę, a właściwie rzecz biorąc – wygląd lampy. W zależności od wyglądu pomieszczenia, można tak dobrać produkt, by stanowił uzupełnienie wystroju… Czytaj dalej »

Świerk srebrny, a świerk kłujący

Czy nazwy świerk srebrny, a świerk kłujący lub świerk kłujący srebrzysty oznaczają tą samą popularną roślinę? W sprzedaży na szkółkach, w centrach ogrodniczych, hipermarketach czy sprzedaży internetowej jednym z najpopularniejszych ozdobnych drzew iglastych jest świerk o łacińskiej nazwie Picea pungens glauca z załączonym często zdjęciem niebieskiej choinki o rzeczywistym kolorze od sinozielonego, przez niebieskawy do… Czytaj dalej »

Działki Szczecin

Polska to piękny kraj. Gdzie ludziom mieszka się najlepiej? W którym mieście ludzie są przyjaźni a krajobrazy tak piękne, że aż trudne do opisania. Latem turyści zjeżdżają się nad nasz uroczy Bałtyk. Widzimy liczne domy Szczecin przejeżdżając. To jedno z najstarszych i największych miast w naszym kraju. Znajdziemy tu port oraz liczne zabytki. Wielu ludzi… Czytaj dalej »

Mieszkania Szczecin

Czy znasz dobrze historię opisanego miasta? Szczecin jest położony w północno-zachodniej części kraju. Historia zasiedlania tych obszarów sięga 1850 lat. Już wtedy ludność budowała tam swoje domy. Dlatego też nie należy się dziwić, że osoby z całego kraju interesuje możliwość mieszkania Szczecin jest do tego idealnym miejscem. Jednym z powodów, które czynią to miasto tak… Czytaj dalej »

Materace Sklep

Najwierniejszym czworonożnym przyjacielem człowieka jest… Łóżko! Przesypiamy średnio 1/3 naszego życia, więc raczej to na czym leżysz jest dla nas ważne. Idealnie dopasowany materac to podstawa. Jego cena może być równie wygórowana jak nasze oczekiwania. Czy wydatek gra aż tak ważną rolę gdy wybieramy łóżko, które ma nam służyć przez długie lata? Materace Sklep srzedaje… Czytaj dalej »

Kup sobie sejf

Obecnie na rynku dostępnych jest do wyboru bardzo wiele sejfów. Kiedyś można było je zauważyć praktycznie tylko w filmach, w scenach, kiedy jakiś bogacz chował do niego kosztowności. Obecnie jednak sejfy są urządzeniami, które znajdują zastosowanie praktycznie w każdym gospodarstwie domowym. Nie tylko do przechowywania kosztowności, ale także np ważnych dokumentów. Dostępne są na bardzo… Czytaj dalej »

Kanaly instalacyjne

Znajdujące się w budynkach mieszkalnych i lokalach użytkowych instalacje, powinny być odpowiednio zabezpieczone. Wykorzystuje się do tego celu kanały instalacyjne, czyli tak zwane specjalne szyby, w których przebiega cała ta instalacja. Stosując kanały instalacyjne, zarówno zwiększamy bezpieczeństwo użytkowania lokalu, jak i zabezpieczamy całą instalację przed działaniem czynników zewnętrznych, mechanicznych, przed korozją czy innymi rzeczami. Budownictwo… Czytaj dalej »