Tatuaże

przez | 20/05/2009

Na początku powinniśmy zrobić rozeznanie w miejscu gdzie mieszkasz i osobiście każde studio tatuażu sprawdzić. Dobrze jest poprosić o portfolio artysty tatuażysty, oczywiście w zależności od tego czy chcemy zrobić sobie piercing czy tatuaż, bo oglądanie tatuaży wykonanych przez tatuatora nie pomoże nam się zdecydować czy to u niego chcemy robić sobie kolczyk. Potem nie wstydźmy się i poprośmy o pokazanie gabinetu zabiegowego. Powinien on być czysty, sterylny i wysprzątany!
Jeżeli studio posiada własny autoklaw to świetnie, ale nie przekreślajmy miejsc które ich nie posiadają, gdyż mogą mieć podpisaną umowę partnerską ze szpitalem, dentystą lub weterynarzem i u nich przeprowadzać zabieg sterylizacji narzędzi oraz kolczyków.
W studio nie wolno palić, więc jeżeli poczujecie dym od papierosów lub co gorsza zobaczycie palącą osobę to od razu sugerujemy takie studio opuścić. Nie sugerujcie się jednak tym czy piercer sam posiada na sobie 100 kolczyków i jest cały pokryty tatuażami, czy posiada tylko 3 kolczyki i 2 tatuaże, bo to absolutnie nie świadczy o jego umiejętnościach i kompetencjach.
Można także upewnić się co do wyboru i zapytać na forum czy ktoś miał kontakt z danym studiem tatuaży, lub jeśli studio tatuaży posiada własne portfolio tatuaży, warto zapytać co inni sądzą o ich pracach.

Jeżeli już zdecydujemy się ze akurat “to” studio tatuażu będzie nas zdobić pamiętajmy że to my i nasze zdrowie jesteśmy ważni i nie możemy wstydzić się i w razie wątpliwości oraz zastrzeżeń powinniśmy zwrócić uwagę naszemu artyście. Osoba wykonująca zabieg, lub inny pracownik studia powinien nas przed zabiegiem poinformować o ryzyku jakie wiąże się z tym zabiegiem. Jeżeli tego nie zrobi, NALEŻY MU O TYM PRZYPOMNIEĆ!!! Musimy patrzeć mu na ręce. Zwróćmy uwagę czy kolczyki i narzędzia są sterylne, czy piercer po założeniu rękawiczek nie dotykał wszystkiego wokoło.