Tanie tonery do drukarek

przez | 23/04/2009

W najnowszych kartridżach fabrykanci stosują prekursorską technikę w walce z napełniaczami. Coraz częściej nowe wkłady zaopatrzone są w scalaki, które sterują drukarką. Polega to na tym, iż fabrykant toneru szyfruje na nim w szczególnym do owego zamiaru poświęconym chipie ilość stronic, jakie kaseta może wydrukować, niezależnie od rzeczywistej zawartości. Rodzi to sytuację, że tonery sklep według drukarki objawiają się puste nawet, kiedy namacalnie czujemy, iż większość proszku znajduje się wciąż w tonerze. Na szczęście jest na to rada – takie chipy również można kupić, pozostaje tylko podmiana ich w kasecie. Chipy te działają identycznie jak pierwotne i gwarantują drukarce pracę na następne tysiące pagin.

By prawidłowo napełnić tonery xerox, trzeba wpierw zrozumieć ich strukturę. Każdy toner składa się z plastikowego szkieletu, wałka magnetycznego, elektrody ładującej, listwy zbierającej, listwy nakładającej i światłoczułego bębna (inaczej OPC). Pierwszą rzeczą jest otworzenie obudowy i wyjęcie wałka. Przeważnie nie nadaje się on do powtórnego użycia, więc trzeba go wymienić na inny. Następnie oczyszczamy całą komorę z pozostałości pozostającego proszku. Najprawidłowiej jest to zrobić w myjni ciśnieniowej, bo umożliwia ona na dokładne wymycie pozostałości toneru z nawet najmniejszych kącików w kasecie. Zaniedbanie tego może sprawić nierównomierny wydruk, ponieważ nowiutko wsypany proch wymiesza się z resztkami po przeszłym proszku.

Listwa zbierająca działa jak wycieraczka, bowiem czyści bęben światłoczuły z toneru, który nie został przeniesiony na papier. Z kolei listwa nakładająca nagromadza nadmiar proszku z bębna magnetycznego z powrotem do pojemnika. Obie listwy w tonerze trzeba zamienić na nowe, gdyż zużywają się i ponowne ich użycie skutkuje niemiarowym wydrukiem oraz tym, iż tonery xerox się za szybko wyczerpują. Wyłącznie nowa listwa nakładająca umożliwia maksymalne nakładanie proszku, zatem nie należy na niej oszczędzać. Jest to drobny koszt, natomiast jakość wydruku jest nieporównywalnie wyższa.

We współczesnych czasach nader ważną sprawą w każdej firmie jest cięcie kosztów. Wielu dyrektorów nie zdaje sobie sprawy z tego, jak znacznie traci się co rok na tonery czy tusze do drukarek. Zaś zaoszczędzić można naprawdę sporo i, co najistotniejsze, nie tracąc przy tym drogiego czasu. W niniejszym artykule przekonasz się, że jest to nader proste.

Widzimy, że samodzielne napełnianie kartridża nie jest zbyt trudna, ale należy wziąć pod uwagę mnóstwo czynników określających bezawaryjną pracę zregenerowanego toneru. Ażeby mieć pewność, iż drukarka po napełnieniu będzie działała w stu procentach oraz nie dręczyć się tym, że coś mogło pójść nie tak, warto skorzystać z usług fachmanów. Firma DobreTonery.PL zajmuje się napełnianiem tonerów już od wielu lat i ma bogate doświadczenie w owej sferze. Wszystkie tonery ricoh wyprodukowane przez firmę DobreTonery.PL dysponują gwarancję aż do wyczerpania proszku, tedy warto postawić na ludzi, którzy wiedzą co robią. Jeśli zważasz, iż możesz wykonać coś nie tak, bądź po prostu nie masz wymaganych predyspozycji manualnych, nie ryzykuj, tylko zawierz profesjonalistom. Zaoszczędzisz nie tylko swój bezcenny czas, ale i morze nerwów, bowiem zawsze najciężej jest pierwszym razem.

Przy regeneracji wkładów należy też zważać na parę spraw. Primo, można zniszczyć drukarkę, tedy zawsze należy upewnić się, czy obie listwy zostały poprawnie włożone. Oprócz tego tonery hp po regeneracji muszą być szczelne, w przeciwnym wypadku proch może się wysypywać, co może spowodować pobrudzenia wydruku, i nawet zniszczenie urządzenia. Należy mieć również absolutną pewność, iż proszek, jaki planujemy wsypać, jest zgodny z drukarką, do której kaseta jest przeznaczony. Chodzi tutaj o gradację prochu, która jest zmienna w zależności od fabrykanta oraz nawet od konkretnego modelu, gdyż fabrykanci często modyfikują parametry toneru, aby utrudnić jego samodzielną regenerację, co konwertuje się potem na ich przychód ze zbycia kartridży oryginalnych. Nadto, jeżeli kupiliśmy już odpowiednio dobrany proch, posiadamy nowiutki bęben oraz listwy, należy przygotować sobie należyte stanowisko pracy. Każdy toner sklep charakteryzuje się tym, iż nawet najmniejszy podmuch wiatru skutkuje jego rozdmuchanie po całym pomieszczeniu. Proszek jest nawet lżejszy niż dym z peta, dlatego rzeczywiście trzeba zważać na to, by cały pokój nie pokrył się warstwą proszku.