squash

przez | 01/04/2009

Męczącą i poprawiającą naszą sprawność fizyczną grą jest squash. Niewątpliwymi zaletami tej gry jest możliwość gry na samym początku treningów, ponieważ jest grą łatwą do nauki i daje w efekcie satysfakcjonujące zmęczenie. Squash zdobywa coraz więcej zwolenników ci, którzy już są znakomitymi graczami uważają, że w tej dyscyplinie sportu można sie zakochać jak w skokach spadochronowych. Squash to doskonała forma rozrywki i spędzenia wolnego czasu na siłownie.

W każdym secie można stracić dziewięć punktów. Jeżeli w grze jest remis 8:8 gracze decydują czy gra toczy się do dziewięciu lub zdobycia dziesięciu punktów. Ważną rzeczą w grze jest przestrzeganie zasad jakie tam panują. Zasady Squash jest grą fair play, dlatego ważne jest przestrzeganie tych podstawowych zasad. Squash nie jest dyscypliną sportu dla osób, którzy tych zasad nie przestrzegają.

Bezpieczeństwo osób podczas gry jest bardzo ważne, zaleca się graczom noszenie specjalnych gogli. Jeżeli podczas gry istnieje zagrożenie, że możemy partnerowi wyrządzić krzywdę używamy słowa &

Turniej squash-a rozgrywany jest na ograniczonym korcie, w grze bierze udział dwóch graczy. Sama gra polega na zmiennym odbijaniu specjalnej piłki, która musi się odbić od ściany przedniej. Zanim jednak piłka dotrze do tej ściany może odbijać się od bocznych ścian, ale nie powinna dwa razy zetknąć się z podłogą. Piłka po odbiciu od ściany może tylko jeden raz może dotknąć podłogi, jeśli dotknie ją po raz drugi gracz traci punkt. Gra toczy się zazwyczaj do trzech setów, ale może się toczyć do rozegrania pięciu serwisów jeżeli gracze tak ustalą.