Sprzedaż palet

przez | 01/04/2009

Palety przeznaczone są głównie do przewozu oraz do magazynowania. Palety mogą być w zależności od rodzaju wykonanego materiału oraz ich przeznaczenia: palety drewniane, palety jednorazowe, palety plastikowe, palety używane, palety przemysłowe i palety euro itp.
Do najbardziej popularnych i najczęściej stosowanych palet należą, palety drewniane.

Do typów palet z jakimi najczęściej się spotykamy to, wymienione już wcześniej palety euro z oznakowaniem EUR na boku o wymiarach 1200 x 800 x 144 mm o obciążeniu max do 1500 kg.
Kolejnym typem palety to &

Firmy, które zajmują się kompleksową obsługą klienta w zakresie palet oferują: skup palet i sprzedaż, wynajem palet, wymianę palet, remont palet, magazynowanie palet oraz na zamówienie klienta zaprojektują odpowiednie do jego wymagań palety drewniane.

Paleta nie jest niczym skomplikowanym. Można powiedzieć, że paleta jest to płaska najczęściej plastikowa konstrukcja, która służy do transportu towarów. Palety stosowane są jako sztywne podłoże, na których układany jest towar o większych rozmiarach oraz ten w drobniejszych opakowaniach umożliwiając w ten sposób jego transport w większej ilości.

Palety przez producentów są tak budowane, aby można było je łatwo podnosić za pomocą wózków widłowych. Producenci palet w swojej ofercie posiadają palety o różnych wymiarach i wykonane z różnego materiału. tak wykonane, aby środki transportu oraz magazyny pozwoliły na umieszczenie w nich odpowiedniej ilości palety.

Palety euro, palety drewniane, palety wykonane z tworzywa sztucznego, czyli palety plastikowe, palety jednorazowe, palety używane możemy oddać do firmy, która zajmuje się skupem palet. zakup palet prowadzą przeważnie firmy zajmujące się produkcją palet. Wystarczy zgłosić takiej firmie skup palet czy chęć sprzedaży palety epal, przyjadą i odbiorą we wskazanym przez zbywcę miejscu.

Natomiast w Polsce do najbardziej znanych palet, należą palety euro, które są oznaczone z boku znakiem EUR. Sprzedawcy palet, aby można je było stosować we wszystkich krajach Unii Europejskiej, muszą posiadać specjalny do tego certyfikat. Palety, które nie posiadają takiego oznakowania nie mogą być stosowane w transporcie międzynarodowym.