Śnieżnobiały uśmiech

przez | 14/05/2009

Każdy marzy aby mieć zdrowy i piękny uśmiech, ale jeżeli nie chcemy mieć problemów z jamą ustną i naszym uzębieniem konieczne jest przestrzeganie zasad higieny. Wszyscy zdają sobie sprawę z konieczności dbania o zęby, jednak w praktyce większość z nas ma mniejsze bądź troszkę większe problemy z zębami. Konieczna jest wtedy wizyta u dentysty. Koszt usług stomatologa może być dość znaczny, dlatego warto wcześniej sprawdzić cennik usług stomatologicznych i poznać ceny poszczególnych usług dentystycznych.

Nasze zęby narażone są na wiele zagrożeń, spowodowanych niewłaściwą dietą i brakiem podstawowej higieny. Te dwa główne czynniki powodują szereg problemów z jama ustną, a w ostateczności mogą doprowadzić do konieczności usunięcia chorego zęba. Należy pamiętać o szczotkowaniu zębów przynajmniej dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku wskazane jest także czyszczenie języka i stosowanie nici dentystycznych. Jeżeli będziemy stosować się do tych prostych zasad z pewnością unikniemy przymusowej wizyty u dentysty.

Podstawą zdrowia jamy ustnej jest profilaktyka i wczesne wykrycie problemów z zębami, jeżeli takie się pojawią. Większość osób zapomina o regularnych wizytach u stomatologa co później rodzi przykre konsekwencję, zarówno dla naszych zębów, jak i dla naszego portfela. Koszty usług w:gabinecie stomatologicznym, jak: leczenie kanałowe, wypełnianie ubytków, wybielanie lub wyrywanie zębów może osiągać znaczne kwoty. Niestety, cennik usług dentystycznych jest raczej pozycją bogatą w drogie pozycje. Chyba wszyscy wiemy, że znacznie bardziej opłaca się zapobiegać problemom.

Często mówi się ostatnio w prasie i telewizji, o tak zwanej, turystyce medycznej. Zjawisko to przybrało znacznie na sile po wstąpieniu naszego kraju do wspólnoty europejskiej. Bardzo popularna stała się zwłaszcza turystyka spowodowana niskimi cenami usług dentystycznych, oferowanych przez gabinety stomatologiczne. Obcokrajowcy wykorzystują różnice cen walut i kosztów usług. Poziom cen i cennik usług stomatologicznych polskich dentystów jest bardzo atrakcyjny dla Niemca lub Brytyjczyka, z tego powodu wielu naszych zachodnich sąsiadów udaje się do Polski w celu skorzystania z usług medycznych w naszych gabinetach.