Serwis wypoczynkowy Sopotu, wiadomości dla każdego

przez | 20/03/2009

Serwis informacyjny jest portalem miasta Sopotu – sopot.eserwis.netSopot, stworzonym dla społecznośi lokalnej i turystycznej. sopot.eserwis.net portal miasta Sopotu, który jest popularnym kurortem nadmorskim, miastem uzdrowiskowym, po II wojnie światowej znanym z organizowanych tam od 1961 w Operze Leśnej konkursów piosenki Sopot Festival. Miasto posiada najdłuższe w Europie molo molo sopockie o drewnianej konstrukcji.

W latach 90. XX Sopot dynamicznie się rozwijał dzięki walorom turystycznym, a także sprawnemu zarządzaniu. Sopot regularnie znajdował się na szczytach rankingów najbardziej perspektywicznych gmin. Po reformie administracyjnej w 1999 Sopot w drodze wyjątku otrzymał uprawnienia miasta miasto sopot na prawach powiatu (przysługujące nominalnie miastom o liczbie ludności powyżej 100 tys.) Sopot kilkakrotnie wygrywał konkursy na miasto zapewniające najlepszy standard życia. Może także poszczycić się najniższym w Polsce stopniem bezrobocia wynoszącym 1,8% (ok. 300 osób).

Sopot TOPtrendy festiwal – jeden z festiwali muzycznych w Polsce. Składa się z dwóch koncertów: TOP i TRENDY.Festiwal festiwale sopockie TOPtrendy organizowany jest przez telewizję Polsat od 2003 w Operze Leśnej w Sopocie. Obecnie jego oglądalność jest podobna do pozostałych festiwali, a w niektórych przypadkach nawet wyższa.

8211; leśny amfiteatr o powierzchni 4 ha otwarty w roku 1909 w Sopocie. Opera Leśna festiwale sopockie znajduje się na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w kompleksie leśnym Lasów Oliwskich. Obiekt charakteryzuje się przede wszystkim dobrą akustyką i atrakcyjną lokalizacją. Widownia opery mieści 4400 widzów, a scena (o długości 50 m i powierzchni 536 m²) jest w stanie pomieścić ponad 100 osobową orkiestrę. Sceneria Opery Leśnej jest kojarzona przede wszystkim z odbywającym się tu corocznie festiwalem. Scena opery to również miejsce licznych koncertów muzyki poważnej, koncertów bluesowych, rockowych, pokazów mody i innych. W pobliżu Opery Leśnej przebiega turystyczny szlak Wzgórz Szymbarskich.