Regionalny sewis bieżących informacji związanych z Gdynią

przez | 04/03/2009

W Gdyni mają miejsce festiwale, które adresowane są do ludzi w różnej kategorii wiekowej. We wrześniu ma miejsce Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Od 1986 odbywa się w on w Teatrze Muzycznym. Wystawiane są na nim filmy fabularne produkcji polskiej, a najlepszym przyznawane są Złote Lwy. Teatr Miejski zaś gości od 2006 Festiwal turystyka gdynia Polskich Sztuk Współczesnych Raport. W jego ramach odbywają się inscenizacje sztuk współczesnych polskich autorów a najlepszym przyznawane są nagrody. Miasto jest gospodarzem Heineken Open’er Festival, jednego z największych corocznie organizowanych festiwali w Polsce. Dają występy na nim twórcy muzyki elektronicznej, rocka oraz hip-hopu. Organizowany jest od 2003 r. w lipcu na Babich Dołach. Również w wakacje (sierpień) ma miejsce organizowana na publicznej plaży, koło basenu jachtowego, Viva Beach Party. Trwa ona 2 dni i skupia występy wykonawców trance,house,oraz innych rodzajów muzyki elektronicznej. W dniach 19-21 maja 2006 r. gościł w mieście I Gdyński Festiwal Kultury Afrobrazylijskiej, na którym zaprezentowano m.in. pokaz capoeira.

Siedziby konsulatów rozmieszczone są w mieście Gdynia głównie w dzielnicy Śródmieście gdynia . Należą do nich konsulaty Republiki Chile, Republiki Cypryjskiej, Finlandii, Królestwa Norwegii, Szwecji oraz Włoch. Pozostałe konsulaty mieszczą się w dzielnicach peryferyjnych. Dwa spośród nich, konsulaty Rumunii i Ludowej Republiki Bangladeszu znajdują się w Małym Kacku a konsulat Austrii na Działkach Leśnych.

Gdańsk stanowczo zbyt często postrzegany jest przez pryzmat najbardziej znanych zabytków i wydarzeń. Żuraw, Fontanna Neptuna, Sierpień’80, Solidarność – wydawać się może, że w świadomości przeciętnego turysty wakacje gdańsknadmotławskie miasto funkcjonuje jako zbiór luźno ze sobą powiązanych pojęć. W rzeczywistości miasto cieszy się nadzwyczaj bogatą historią, pełną niespodziewanych przełomów, trudnych chwil, jak również wspaniałych okresów rozkwitu handlu czy kultury.

Serwis informacyjny gdynia.eserwis.net jest portalem mającym na celu dostarczanie informacji mieszkańca miasta i to zarówno stałym jak i turystą, pogodę gdynia, atrakcje, wiadomości kulturalne, to zakres pojemności portalu. Gdynia to portal miasto.