przydatne publikacje o prawie

przez | 25/04/2009

W serwisie wzoryprawne.pl poza wzorami umów i pism procesowych publikowane są przydatne publikacje związane ze wzorami dostępnymi w Serwisie. Wśród nich znajduje się publikacja na temat prokury, która w prosty sposób wyjaśnia, czym jest prokura, jakie prawa i obowiązki ma prokurent, a także kto może powołać prokrenta i jak to zrobić.

Z artykułu pt. „Co powinieneś wiedzieć o prokurze” dowiedziecie się między innymi, że do ustanowienia prokury wymagana jest: w spółkach osobowych – zgoda wszystkich wspólników posiadających prawo prowadzenia spraw spółki, w spółkach kapitałowych – zgody wszystkich członków zarządu spółki. Poszczególny umowy oraz statuty spółek kapitałowych mogą przewidywać konieczność uzyskania określonych w nich zgód organów tych spółek na ustanowienie przez Zarząd prokury (np. zgoda Rady Nadzorczej spółki).
Dowiedziecie się również, że prokurentem może być każda osoba fizyczna mająca pełną zdolność do czynności prawnych, a także poznacie rodzaje prokury, dowiedziecie się, kiedy prokura wygasa oraz pobierzecie najważniejsze wzory dotyczące prokury, w tym wzory ustanowienia prokury i wzory odwołania prokury.

Inne przydatne publikacje znajdziecie w dziale „publikacje”.
Zapraszamy!