Przekłuwanie ciała

przez | 17/04/2009

Przekłuwanie to jedna z modnych stylów dekoracji ciała. Opiera się na realizacji przekłuć w charakterystycznych miejscach ciała (np. pępka i wprowadzaniu w takie miejsca kolczyków sporządzonych najczęściej z tytanu.

Do zagojonych dziurek wkłada się kolczyki sporządzone ze stali chirurgicznej, która nie jest polecana do niezagojonych przekłuć, na tym polega bodypiercing. Z powodu na ostateczny charakter tego ozdabiania ciała, piercing jest zaliczany do jednej z praktyk tzw. transformacji ciała.

Do najczęściej spotykanych należą: kolczyk w wardze, i narządach płciowych, np. wargi sromowe. Najpopularniejsze rodzaje kolczyków używanych do przekłuwania to circular barbell.

Przekłuwanie ciała trwa zwyczajowo ok. dwóch minut. Do przeprowadzenia zabiegu stosuje się specjalnych szczypiec do podtrzymywania fałd skórnych oraz igły iniekcyjnej.

Kiedy piercer ustali z klientem które miejsce wskazał, ściska je szczypcami, następnie przebija je igłą i wkłada bezpośrednio kolczyk. Czasem zamiast igły i szczypiec używa się profesjonalnego pistoletu do przekłuwania, jednak metoda taka może być wykorzystywana jedynie do przekłuwania miękkich części uszu, gdyż w innych miejscach ciała może zrobić duże uszkodzenia (więcej:http://kolczykowanie.naczasie.info).