Produkujemy elementy palet

przez | 29/04/2009

Palety te mają swoje zalety, są bardziej odporne na działanie czynników mechanicznych w szczególności nadają się do transportowania i magazynowania środków niebezpiecznych oraz produktów spożywczych. Palety wykonane z tworzyw sztucznych tak samo jak i palety wykonane z drewna mogą być poddane procesowi recyklingu.

Nie każde palety drewniane nadają się do transportu międzynarodowego. Aby towar mógł bezpiecznie dotrzeć do zagranicznego odbiorcy musi być umieszczony na paletach ze specjalnym znaczkiem. Są to palety euro, znaczek nadający im nazwę euro umieszczony jest zazwyczaj z boku palety.

Renowacji palety euro podejmują się tylko firmy posiadające specjalną licencję. W przypadku kiedy, firma nie chce zdecydować się na naprawę palety, palety drewnianej lub palety euro, bo zniszczenia są zbyt duże wówczas ma możliwość wymiany palety na nową lub używaną.

Palety drewniane, to na nich możliwe jest przewożenie sprzętu AGD, niektórych mebli, towarów w opakowaniach, większej ilości napojów itd. Mało kto wie, ale palety drewniane wykorzystywane są w hipermarketach do różnych promocji, z nich tworzone są tzw. wyspy na które wykłada się towar przeznaczony do sprzedaży.

Palety, palety drewniane oraz palety euro które służą do transportu po za granice kraju można dostać równie dobrze całkiem nowe jak i używane palety drewniane. zniszczone palety drewniane lub palety euro można przeprowadzić renowacje wydając na to, nie wielką sumę pieniędzy. Jednak jeżeli chodzi o palety euro, to te muszą posiadać gwóźdź ze specjalnym znaczkiem, inaczej zostaną uznane za nie euro.