Pompa ciepła

przez | 27/04/2009

W jaki sposób możemy ogrzewać nasz dom? Tak wiele słyszy się ostatnimi czasy o ochronie środowiska. A może i my możemy się przysłużyć naszej ziemi? Słyszałeś chyba powiedzenie, że jeżeli pragniesz zmienić świat musisz zacząć od siebie. Pompy ciepła, pomagają społeczeństwu chronić środowisko. To alternatywne rozwiązanie nie jest przyczyną kształtowania się w nim negatywnych zmian.

Co jest charakterystycznego dla tych urządzeń? Pompy ciepła przekształcają energię słoneczną akumulowaną w ziemi, w wodzie lub w skałach w ciepło do ogrzania domu. Nie emitują zanieczyszczeń do atmosfery ziemskiej. Już wiemy, że tego typu energia będzie korzystna dla środowiska ale czy czasem nie zuboży stanu naszego konta bankowego? Na pewno nie. Do eksploatacji pompa ciepła wymaga niewielkiej ilość energii elektrycznej.

W porównaniu z innymi technikami ogrzewania, które są ściśle uzależnione od wydobywanych surowców, pompy ciepła są bezkonkurencyjne. Dobrze wiemy jak drogie jest ogrzewanie za pomocą prądu, gazu, czy też oleju opałowego, dlatego warto jest wybrać bardziej oszczędną formę ogrzewania naszego domu.