Plotery dla firm reklamowych.

przez | 24/02/2009

Ploter jest zbudowany na bardzo trwałych podzespołach mechanicznych i jest to urządzenie bardzo trwałe, działa z dużą precyzją i bardzo dokładnie. Akcesorium można podzielić na kilka typów i rodzaji. Mają one różne wielkości, różne ilości rolek tnących, działają na zasadzie rysowania lub cięcia. Ale ogólnie budowę plotery mają podobną i ich obsługa jest dość prosta. Wymagane jest tylko aby użytkownik miał podstawową wiedzę na temat programów obsługujących ułatwienie .

Często ploter, dostajemy do niego w pakiecie dodatkowo oprogramowanie służące do obsługi urządzenia i do tworzenia grafiki wektorowej. Programy te to idealnie współpracuje z ploterem. Ploter ma jak wiadomo wiele zastosowań. Do podstawowych należy cięcie folii samoprzylepnych, nacinanie wydrukowanych np. Naklejek oraz wykonywanie różnego rodzaju rysunków.

Ploter jest urządzeniem odpowiednim dla wymagających użytkowników. Plotery znajdują zastosowanie w firmach najczęściej o profilu reklamowym. Nadaje się zarówno do małych jak i większych firm, gdzie może wycinać materiały na skalę masową. Przeznaczony głównie dla specjalistów zajmujących się profesjonalnie grafiką reklamową ale nie tylko. Rozróżniamy plotery tnące i rysujące chociaż istnieją też modele mające obie te funkcje na raz. Jest to urządzenie z wyższej półki i na pewno jest warte swojej ceny. Dodatkowo po konkretnym czasie cena się zwraca, bo urządzenie to potrafi samo na siebie zarobić.

Urządzenie to zbudowane jest standardowo z głowić, rolek dociskowych, końcówek tnących (noży) i rysujących. Nową rzeczą jest funkcja , która wolno opuszcza noże w ploterze co zapobiega hałasowi i chronią maszynę. Oraz funkcja odwrotnego wciągania folii. Nieraz plotery mogą wielokrotnie powtarzać to samo zadanie i robią to w miarę szybko, nawet tysiące milimetrów przez sekundę.