Piekno Tunezji i Egtiptu na zawsze

przez | 19/05/2009

Egipt to kraj muzułmański, z poważnym wpływem religii na codzienne życie mieszkańców. Muzułmanie, przeważnie sunnici, stanowią 90% ludności kraju; pozostałe 10% to chrześcijanie, z czego 9% koptowie.
Turysci wycieczki w tym kraju mogą się spodziewać wielu niespodzianek kulturowych, które czasem moga byc niebezpieczne.
Państwowe i kościelne dane liczbowe różnią się jednak znacznie.
Konstytucja Egiptu czyni z islamu religię państwową. Gwarantuje wprawdzie wszystkim obywatelom wolność wyznania, jednakże w praktyce jest ona dramatycznie ograniczona.
Na dowodach osobistych w Egipcie umieszczana jest informacja o przynależności religijnej, przy czym dozwolony jest wybór między trzema oficjalnie uznanymi religiami.

Tunezja jest najbardziej liberalnym krajem arabskim, o czym świadczą m.in. rozbudowane prawa kobiet. Kobiety zawdzięczają to pierwszej żonie Habiba Burgiby, która była Francuzką podróże.
Dzieki temu podróżowanie po tym kraju i wypoczynek w nim jest przyjemny i nienarażony na niespotykane zdażenia ze strony tutejszych mieszkańców.
Niektórzy uważają, że to słynna Francuska przekonała męża do kilku wielkich reform, jak np: zniesienia wielożeństwa, zniesienia noszenia tradycyjnych chust przez kobiety, kontrolowanie rozwodów przez sądy, dopuszczenie kobiet do szkół, parlamentu, władzy i innych form życia publicznego.

Tunezja to piękny kraj założony przez Fenicjan. W czasach starozytnych po latach świetności i rywalizacji z Rzymem została kompletnie zniszczona w wyniku trzeciej wojny punickiej i stała się spichlerzem Rzymu i przeżywała kolejny okres rozkwitu aż do upadku Cesarstwa. Piekno Tunezji określa jej wspaniały turystyczny, który czuć na każdym kroku, tu wszędzie widac historię. W kraju tym rządziło tu wiele dynastii, między innymi Hafsydzi, kiedy kraj został włączony do Imperium Osmańskiego rozpoczął się okres protektoratu francuskiego i trwał do 1956. Wtedy to Tunezja odzyskała niepodległośc i stała się oaza turystyki wycieczki i jest nią aż do dnia dzisiejszego. Jest to kraj drogi dlatego najlepsze sa wycieczki last minute dzieki którym każdego stać na wycieczkę do tego kraju.

8217;ib. 30 km od granicy z Sudanem, 20-25km w głąb kraju znajduje się Park Narodowy, który stanowi nowy magnes dla turystów.