Najlepsze są wycieczki last minute do Egiptu i Tunezji

przez | 19/05/2009

Turystyka jest ważnym źródłem dochodu kraju Egiptu. Szczególnie stare egipskie zabytki wycieczki są magnesem przyciągającym zagranicznych gości, którzy odwiedzają chętnie Gizę i Kair, równnież turyści chętnie odwiedzają Aleksandrię i Luksor, skąd między innymi można dotrzeć do Doliny Królów.
Najwiekszym ośrodkiem turystycznym tego kraju jest Hurghada nad Morzem Czerwonym. Nowoczesny kurort turystyczny Szarm el-Szejk na południowym krańcu Półwyspu Synaj jest szczególnie lubiany przez sympatyków nurkowania. W ostatnich latach wiele entuzjastów sportów podwodnych wybierało się do położonego bardziej na północy Dahabu.
Ze względu na wzrastające zainteresowanie turystyką nurkową udostępniono także miejscowości na południe od Hurghady wzdłuż zachodniego wybrzeża Morza Czerwonego:
Przewiduje się, że niebawem otworzy się granica do trójkąta Hala&

Tunezja jest najbardziej liberalnym krajem arabskim, o czym świadczą m.in. rozbudowane prawa kobiet. Kobiety zawdzięczają to pierwszej żonie Habiba Burgiby, która była Francuzką podróże.
Dzieki temu podróżowanie po tym kraju i wypoczynek w nim jest przyjemny i nienarażony na niespotykane zdażenia ze strony tutejszych mieszkańców.
Niektórzy uważają, że to słynna Francuska przekonała męża do kilku wielkich reform, jak np: zniesienia wielożeństwa, zniesienia noszenia tradycyjnych chust przez kobiety, kontrolowanie rozwodów przez sądy, dopuszczenie kobiet do szkół, parlamentu, władzy i innych form życia publicznego.

Tunezja to piękny kraj założony przez Fenicjan. W czasach starozytnych po latach świetności i rywalizacji z Rzymem została kompletnie zniszczona w wyniku trzeciej wojny punickiej i stała się spichlerzem Rzymu i przeżywała kolejny okres rozkwitu aż do upadku Cesarstwa. Piekno Tunezji określa jej wspaniały turystyczny, który czuć na każdym kroku, tu wszędzie widac historię. W kraju tym rządziło tu wiele dynastii, między innymi Hafsydzi, kiedy kraj został włączony do Imperium Osmańskiego rozpoczął się okres protektoratu francuskiego i trwał do 1956. Wtedy to Tunezja odzyskała niepodległośc i stała się oaza turystyki wycieczki i jest nią aż do dnia dzisiejszego. Jest to kraj drogi dlatego najlepsze sa wycieczki last minute dzieki którym każdego stać na wycieczkę do tego kraju.

Egipt to kraj muzułmański, z poważnym wpływem religii na codzienne życie mieszkańców. Muzułmanie, przeważnie sunnici, stanowią 90% ludności kraju; pozostałe 10% to chrześcijanie, z czego 9% koptowie.
Turysci wycieczki w tym kraju mogą się spodziewać wielu niespodzianek kulturowych, które czasem moga byc niebezpieczne.
Państwowe i kościelne dane liczbowe różnią się jednak znacznie.
Konstytucja Egiptu czyni z islamu religię państwową. Gwarantuje wprawdzie wszystkim obywatelom wolność wyznania, jednakże w praktyce jest ona dramatycznie ograniczona.
Na dowodach osobistych w Egipcie umieszczana jest informacja o przynależności religijnej, przy czym dozwolony jest wybór między trzema oficjalnie uznanymi religiami.