Monitory LCD NEC – nowe modele

przez | 26/02/2009

Na początku stycznia, na targach MacWorld, NEC pokazał swoje dwa nowe monitory z serii SpectraView. Multi Sync LCD2690W2-BK 26-calowy i LCD3090W -SV-BK 30- calowy które w komplecie posiadają czujnik i oprogramowanie kalibracji koloru SpectraView, jak i również zostało to wypuszczone oddzielnie jako SVII- PRO –KIT którego cena detaliczna wynosi 329 dolarów. „Colorimeter” aktualnie jest na bazie „X-Rite i1 Dysplay 2” który jest używany w wielu formach. Oprogramowanie to analizuję pomiary i wysyła polecenia bezpośrednio do ekranu monitora, umożliwiając w ten sposób pełnie kolorów w rozdzielczości i wierności systemu, który ma zostać zachowany.

Nowe czujniki są nie standardowo produkowane i dopasowywane do szerokiego grona kolorów wyświetlanych, podobnie jak niedawno wprowadzone monitory LCD 2690WUXi i LCD3090WQXi, w celu zapewnienia możliwie precyzyjnych pomiarów z urządzenia Colorimeter”. Czujnik jest zgodny z gama LCD. Oprogramowanie oferuje wyświetlające się informacje, które pokazują wyniki kalibracji, w tym- mierzenie gama kolorów w skali szarości koloru, śledzenie Delta-E i luminacji wartości.

Nowe monitory LCD NEC są już dostępne na polskim rynku. Niektóre najbardziej topowe modele możemy znaleźć w internetowym sklepie funtech.pl. Stacjonarne stosko tego sklepu znajduje się na ulicy Wałbrzyskiej w galerii handlowej LAND.