miejsce na serwerze

przez | 09/03/2009

Posiadając informacje takie jak: charakterystyka techniczna serwera, uptime serwera, prędkość łącz do serwera i liczebność konsumentów na serwerze, możemy sprawdzić czy zakupując właśnie tam hosting będziemy później zadowoleni z obsługi danej firmy.

Niektóre firmy oferujące tani hosting nie mają możności zakładania więcej niż 1 baza MySQL czy też PostgreSQL należy takich serwerów unikać ponieważ ponadplanowe bazy MySQL czy też PostgreSQL mogą się nam przydać w przyszłości. Zawsze można zaprzyjaźnionemu webmasterowi udzielić trochę miejsca na swoim hostingu.

Najlepiej przed utworzeniem konta www na serwerze, który oferuje taką usługę poszukać na przeróżnego rodzaju forach czy też w prasie komputerowej jakiś reputacji na temat danej firmy hostingowej, należy zwracać uwagę na to jakie i ile dana firma ma opinie. Na przykład firma aBajt tani hosting ma pozytywne opinie w internecie.

Przy testowaniu kont hostingowych serwery www musimy patrzeć też na okazje zakładania baz danych, nawet w przypadku kiedy mamy prostą stronę www i zrobioną w technologii HTML wtedy baza MySQL czy też PostgreSQL nie jest nam celowa musimy mniemać o tym, że za parę miesięcy będziemy chcieli z takiej bazy skorzystać, więc najlepiej żeby było tych baz więcej niż 3.

Poszukując firmy, która oferuje konta www, należy sprawdzić czy dysponuje ona REGON oraz NIP albowiem możemy natknąć się na firmę założoną przez dyletanckiego sprzedawcę, który czasami ma 10-15 lat i z takich czy innych powodów może anulować nam nasze dane bądź też uniemożliwić do nich dostęp.