mBank i oszczędzanie

przez | 23/01/2009

Najważniejszą możliwość z punktu widzenia inwestowania w mBanku dają fundusze inwestycyjne. W SFI mBanku nabywanie jednostek następuje za darmo – nie jest pobierana w tym momencie żadna prowizja, a nie tak jak w przypadku innych pośredników do 7 procent wpłacanej kwoty.

Polecając konto w mBanku trzeba zwrócić uwagę na jedną jego wadę. Bank ten nie ma lokat strukturyzowanych. Jest to nowum na krajowym rynku, więc pewnie niedługo znajdzie się w ofercie mBanku, jednak na razie posiada je głównie Wealth Solutions. Warto je poznać, gdyż mogą przynosić na prawdę duże zyski.

Oszczędzać w mBank można na kilka sposobów. Co prawda obecnie główny produkt, czyli eKONTO nie jest w ogóle oprocentowane, jednak z łatwością możesz skorzystać z mLokaty, gdzie można uzyskać dosyć korzystne oprocentowanie.

Oprocentowanie lokaty w mBanku nie jest może tak wysokie jak w reklamach konkurencji, ale nie ma w nich ukrytych wymagań typu że trzeba wpłacić drugie tyle do funduszu. Oczywiście oprocentowanie nie uwzględnia podatku Belki, przez co realne zyski są o 19% niższe.

Z rachunku w mBanku możesz całkiem wygodnie inwestować w akcje na GPW. System ten co prawda nie jest darmowy, ale gdzie jest? Ostatnio została obniżona minimalna opłata za jego użytkowanie. Obecnie wynosi ona zaledwie 3zł.