Ach, to wspaniałe lenistwo!

przez | 05/01/2009

Czy może być coś przyjemniejszego, niż położyć się wygodnie na łóżku i oddać się błogiemu lenistwu? Niewiele rzeczy może konkurować z tym uczuciem sennego rozleniwienia, które pojawia się w takich chwilach.

Ale – jedno zastrzeżenie.

To uczucie nie pojawi się w ogóle, jeśli Twoje łóżko będzie niewygodne.

Dlatego warto zatroszczyć się o wyposażenie łóżka. O takie „profesjonalne” wyposażenie. Bo wiesz, wielu ludzi sądzi, że jak już zafundowali sobie klasyczne łóżko, zamiast rozkładanej wersalki, to już zrobili wszystko, co trzeba.

Nieprawda. Czy Twoje łóżko ma stelaż pod materacem, czy tylko podkład z desek. A jeśli jest stelaż, to jaki? Czy odpowiednio zbudowany, sprężysty stelaż, czy najtańszy, zwykły, „byle-by-był” stelaż?

A sam materac… Czy jest to tani, zwyczajny materac bonellowy, czy też „prawdziwy”, gruby, materac kieszonkowy, lateksowy albo nawet termoelastyczny?

Tak, typów materacy jest wiele, a każdy typ jest dodatkowo zróżnicowany, co sprawia, że każdy model w ramach danego typu różni się od kolejnego modelu z kolekcji. Czasem małym szczegółem. Czasem wieloma istotnymi elementami konstrukcyjnymi.

Pamiętaj, jeśli cenisz sobie te błogie chwile lenistwa, nie szczędź czasu, aby poznać, jakie materace są dla Ciebie osiągalne. I jaki materac wybrać.