Lekarze.pl – wszyscy lekarze w jednym miejscu

przez | 09/05/2009

Na przykład na pewno nie pomoże nam pediatra, jeżeli mamy już ponad dwadzieścia lub trzydzieści lat, ponieważ specjalizuje się on w dolegliwościach dziecięcych. Lekarzemają różne specjalizacje, aby lepiej radzić sobie z danym rodzajem chorób. Laryngolog na przykład zajmuje się chorobami, które dopadają nasze narządy węchu i słuchu, czyli nos i uszy. Okulista z kolei może sprawdzić, czy nasz wzrok jest w porządku, a jeżeli nie na pewno coś na to poradzi- zaleci nam noszenie okularów lub soczewek kontaktowych. Jeżeli bolą nas zęby powinniśmy niezwłocznie odwiedzić specjalistę, jakim jest dentysta, chociaż medyczna, fachowa nazwa jego specjalności to stomatolog. Jeżeli na naszej skórze pojawi się jakaś dziwna wysypka, powinniśmy zdecydować się na wizytę w gabinecie, gdzie urzęduje na co dzień dermatolog. Jeżeli natomiast złamiemy rękę lub nogę albo po prostu zacznie nas coś dziwnie boleć najlepiej w tej sytuacji może pomóc nam chirurg. Z kolei chorobami układu nerwowego zajmuje się neurolog, dzięki czemu bez większych problemów to on zdiagnozuje nam choroby tego układu. Jeżeli z kolei czujemy, że nasz stan psychiczny staje się gorszy, niż zazwyczaj to znak, abyśmy odwiedzili gabinet, gdzie urzęduje psycholog. Pamiętajmy wiec, że tylko wyszkolony w danej specjalności lekarz może nam najlepiej pomóc.

Różni lekarze potrafią wyleczyć różne choroby. Dlatego też stomatolog, inaczej mówiąc dentysta, zajmie się naszym uzębieniem i ogólnie jamą ustną. Pediatra z kolei jest specjalistą, który zajmuje się dziećmi, ponieważ organizmy dzieci i młodzieży różnią się od dorosłych. Dermatolog natomiast specjalizuje się w chorobach i schorzeniach skóry, na przykład trądziku &

Jeżeli natomiast zaczynają rozmazywać się nam litery powinniśmy bezzwłocznie odwiedzić przychodnię gdzie przyjmują lekarze, jakim jest okulista. To właśnie on zbada nam wzrok i jeżeli będzie potrzeba zaleci dla nas okulary. W sytuacji, kiedy na naszej skórze pojawia się dziwna wysypka lub po prostu bardzo uciążliwy trądzik, z którym nie możemy sobie poradzić. Te problemy pomoże rozwiązać nam dermatolog. Jeżeli złamiemy nogę lub po prostu nas boli, wtedy wybierzmy się do lekarza, takiego jak chirurg. Jeżeli natomiast czujemy, że nasz stan psychiczny nie jest w najlepszej kondycji może to czas, aby odwiedzić pana lub panią psycholog. Poprostu na każdą chorobę są odpowiedni lekarze specjaliści.

Jeżeli nasze dziecko zachorowało najlepszy dla niego lekarz którego możemy odwiedzić to pediatra. To właśnie on specjalizuje się w chorobach dziecięcych i to on najlepiej doradzi i wyleczy nasze dziecko. Jeżeli bolą nas natomiast zęby lub jama ustna musimy wybrać się do lekarza, jakim jest stomatolog, chociaż większość osób mówi na niego inaczej, mianowicie dentysta. Jeżeli bolą nas uszy lub nos lepiej umówmy wizytę u specjalisty od tych części ciała, jakim jest laryngolog.