Kosmetyki do twarzy

przez | 10/05/2009

Każdy z nas wie, że higiena całego naszego ciała jest bardzo ważna i istotna. Używając kosmetyków nie tylko ładnie pachniemy i możemy pochwalić się tym, że używamy drogich marek. Tu ważny jest fakt, aby kosmetyki te były odpowiednio dobrane do naszego rodzaju i typu skóry. I tak można by wymieniać balsamy, kremy i inne tego typu rzeczy, ale ja chciałabym się skupić na kosmetykach, które działają, a raczej zapobiegają przypadłości znanej ludziom od lat. A jest nią trądzik.

Słysząc to każdy z nas powie, że to nie higiena twarzy czy też całego ciała ma taki duży wpływ na to czy trądzik nas dotyczy czy też nie. Owszem zgodzę się z tym, ponieważ styl życia i zwyczaje żywieniowe mają również ogromny wpływ na gładkość naszej skóry. I tak jak rzeczy te działają od wewnątrz tak kosmetyki działają od zewnątrz na tę dolegliwość.

Młodzież często zadaje pytanie jak uniknąć trądziku dbając o cerę. Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, aby twarzy absolutnie nie myć zwykłym mydłem, lecz specjalnymi tonikami czy też żelami, które mają odpowiednie ph dla naszej skóry. Przemywać twarz powinno się dosyć często w ciągu całego dnia. Ważny jest również krem nakładany bezpośrednio po przemyciu. Pamiętajmy, aby był on delikatny, a nie ciężki i tłusty. Kremy takie zatykają pory i problem pojawia się na nowo. Przy kosmetyce twarzy musimy poczuć jak po zabiegach czuje się ona lekka i odpowiednio oczyszczona. Preparaty te nadają często odczucie zimna na naszej skórze.

Przy wyborze kosmetyków nie kierujmy się marką a tym, jaki preparat będzie najlepszy dla naszej delikatnej skóry twarzy.