Kominki z płaszczem wodnym

przez | 22/04/2009

Dla pokoju bardziej odpowiedni jest kominek umieszczony w reprezentacyjnym miejscu, dobrze wyeksponowany z marmuru, który prezentuje urodę i nadaje pomieszczeniu powagi i wyniosłej dostojności. W zależności od wielkości salonu, szczególnie w tych domach gdzie miejsca jest dużo można zakupić kominki o prawdziwie monstrualnych rozmiarach. Kominki w stylu wiktoriańskim lub francuskim można zobaczyć w bogato zdobionych wnętrzach często swoimi rozmiarami przypominają olbrzymie komody.

O wyborze kominka do naszego domu decyduje to, czy ma on być tylko źródłem ciepła czy tylko i wyłącznie ozdobą salonu. Rynek posiada tak szeroką ofertę, że można wybierać i grymasić. Do wyboru mamy kominki otwarte, wkłady albo razem połączone w zależności od tego czego szukamy. Kominki otwarte są wmurowane w palenisko. Musimy jednak pamiętać, że nawet drobne błędy w instalacji kominka mogą doprowadzić do zadymiania pomieszczenia, w najgorszym przypadku to w ogóle nie będzie grzał.

Większość nowoczesnych domów ma swoim wnętrzu miejsce przeznaczone na kominek. Zimą kominki ogrzewają są, można by powiedzieć ogniskiem w domu, latem stają się ozdobą salonu Dobrze jest mieć w domu taki kominek z możliwością podziwiania tańczących w nim płomieni. Przed decyzją o zakupie kominka należy zaznajomić z ofertą rynkową i wybrać kominek niebanalny.

Alternatywą dla kominków standardowych są nowoczesne bio kominki, które nie pozostawiają w ogóle popiołu, nie ma potrzeby sprzątania tak jak ma to miejsce w przypadku kominków tradycyjnych. Bio kominki dają płomień i ciepło za pomocą specjalnego ekologicznego paliwa. Decydując się na kominek nie można zapomnieć o podstawowych akcesoriach do kominka, które są do kupienia w zestawach razem z kominkami.

Kominki otwarte bardziej nadają się na element dekoracyjny pomieszczenia niż do jego ogrzewania. Z kolei jeśli kominek ma pełnić rolę bardziej dekoracyjną i tak od czasu do czasu dać nam ciepło w domu nam dom należy zdecydować się na takie rozwiązanie umożliwiające korzystanie z tzw wkładu do komina. Do samego ogrzewania domu właściwym rozwiązaniem będzie właśnie wkład kominkowy. Wkłady to inaczej zamknięte paleniska wykonane z elementów odpornych na działanie bardzo dużych temperatur.