Kolagen składnik skóry

przez | 16/04/2009

Wyłącznie dostarczenie organizmowi kolagenu, który jest żywym białkiem spowoduje spowolnienie zjawiska marszczenia się skóry. Pod wpływem kolagenu naturalnego fibroblasty znajdujące się w naszym organizmie intensywniej działają i rozpoczynają rekonstruować nasz kolagen produkując go coraz więcej i odmładzając organizm.

Jeżeli jednak w skórze pojawiają się niedostatki kolagenu, skóra robi się coraz cieńsza, delikatna, pojawiają się zmarszczki, przebarwienia i skóra ulega przesuszeniu. I to jest właśnie ten czas od którego rozpoczyna się nieuchronny proces starzenia się ciała.

Inną niezwykle ważną cechą kolagenu jest jego zdolność wiązania wilgoci. Jeżeli nasza skóra jest prawidłowo nawilżona, to wtedy jest elastyczna, jędrna , rozświetlona i ładnie wygląda.

Kolagen czyli białko ludzkie tworzy ok. 70% całkowitego białka skóry. Kolagen Naturalny znajduje się we wszystkich narządach, tkankach, ale jego ogromne ilości odkryjemy w ścięgnach, stawach, naczyniach krwionośnych i włóknach nerwowych. Najważniejszą role sprawuje on jednakże w skórze i mięśniach.