Katalog Stron a pozycjonowanie

przez | 19/05/2009

Wartość katalogu zależy od jego moderatora. Jeżeli katalog stron jest sprawdzany i moderowany przez właściciela wówczas ma on nie tylko duży wpływ na pozycjonowanie strony, ale może być przydatny do wyszukiwania firm różnych branż. Katalogi które żyja swoim własnym życiem i są pozostawione bez opieki często stają sie bezwartościowe zarówno dla użytkowników internetu jak i wyszukiwarek.

Czy warto utrzymywać kataog stron? Wszystko zależy od tego w jaki sposób i do czego wykorzystujemy ten Katalog. Ponadto rozszerzając standardowe dodawania wpisów o wpisy płatne – premium – nasz katalog częto może zarobić sam na siebie pochłaniając nam bardzo niewiele czasu. Dobry pomysł na katalog stron to już połowa całego sukcesu.

Katalogi internetowe są bardzo częto indeksowane przez Google dlatego też warto umieścić tutaj swój wpis. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, ale taka banalna rzecz jak lista ostatnio dodanych wpisów na stronie głównej katalogu ma dość duże znaczenie podczas pozycjonowania – dlatego też niektóre katalogi oferują linki sponsorowane na stronie głównej.

Katalogowanie stron do katalogu opartego na systemine WordPres jest bardziej czasochłonne jednak wpisy są bardziej wartościowe dla wyszukiwarki Google. Każdy taki katalog stron umożliwia użytkownikom dodawanie linków wplecionych w treść artylułu co bardzo dobrze wpływa na indeksację strony www.

Katalog stron oparty na systemie WordPress jest nową formą pozycjonowania stron w Google. Do tego typu katalogów dodajemy opisy charakteryzujące daną branżę a w treści dodajemy link do naszego serwisu, dlatego tego typu wpisy są bardziej wartościowe niż w standardowych katalogach.

Katalogi stron z czasem stały się wartościowe nie tylko dla wyszukiwarek. Bardzo często katalog stron jest bazą firm, z której moga korzystać użytkownicy sieci Internet niemal w każdym momencie. Moderowane katalogi stron są bardzo często wartościowymi serwisami, pełniącymi rolę baz firm niemal z każdej branży.

Katalogi stron są nadal popularne u osób zajmujących się pozycjonowaniem stron internetowych.
Katalog stron to zbiór linków wraz z krótką charakterystyką serwisu, dzięki czemu zgłaszając stronę do katalogu zwiększamy jej popularność w wyszukiwarce internetowej.