Archiwa tagu: wentylacja

Wybierajmy urządzenia grzewcze od dobrych producentów

Najważniejsze w działaniu instalacji grzewczej jest bezpieczeństwo domowników. Niezmiernie istotne jest skuteczne odprowadzanie gazów powstałych na skutek procesów spalania. To zadanie spełnia przede wszystkim system kominowy. Jego drożność i jakość to gwarant naszego bezpieczeństwa, dlatego wybierajmy systemy dobrych firm, zakupione w najlepszych sklepach gazowniczych z Poznania. Jeżeli nabędziemy systemy kominowe sklep w Poznaniu mamy pewność,… Czytaj dalej »

Klimatyzatory przenośne

Przy właściwym wyborze klimatyzacji może nam pomóc sprzedawca ze sklepu. Należy zaznaczyć, że aby klimatyzacja dobrze działała należy też wziąć pod uwagę zyski ciepła istniejące w pomieszczeniu. Nie mniejsze znaczenie ma wybór konstrukcji klimatyzacji np. może to być klima Rzeszów ścienna, kasetonowa lub stojąca. Klimatyzacja jest to inaczej proces wymiany powietrza w budynku na świeże… Czytaj dalej »

Wentylacja

Lato jest to szczególnie ważna pora roku, gdzie duże temperatury nie pozwalają na normalne funkcjonowanie naszego organizmu. Narzekamy nie tylko latem, również zima jest porą roku, gdzie dokucza nam uciążliwe zimno. Mówiąc krótko, przez cały rok narzekamy na zmienne temperatury i złe samopoczucie. Najlepszym obecnie rozwiązaniem jest klimatyzacja. Jest to urządzenie pozwalające utrzymywać stałą temperaturę… Czytaj dalej »

Wentylacja klimatyzacja

Wybór nie jest taki łatwy, trzeba wiedzieć czego oczekujemy od systemu klimatyzacyjnego. Trzeba założyć jakie funkcjonalne rozwiązania ma mieć klimatyzacja. Najprostszym urządzeniem dla małego pomieszczenia są przenośne klimatyzatory, które są bardzo łatwe w obsłudze. Zbliża się wielkimi krokami upalna pora roku, warto więc już teraz pomyśleć o nowoczesnym rozwiązaniu do pomieszczenia jakim jest klimatyzacja. Odpowiednio… Czytaj dalej »

Klimatyzatory przenośne

Przepływ powietrza z dołu do góry pomieszczenia uzyskuje się, gdy nawiew powietrza odbywa się w strefie dolnej, a usuwanie powietrza w strefie górnej klimatyzacji. Zapewnienie odpowiednich warunków w strefie przebywania ludzi jest związane z zaprojektowaniem odpowiednio mniejszych prędkości nawiewu i mniejszych różnic temperatury. Przepływ taki można zastosować w ogrzewaniu powietrznym niezbyt wysokich pomieszczeń. W każdym… Czytaj dalej »

Klimatyzatory

Materiałem, z którego wykonuje się klimatyzatory promieniowe, jest najczęściej metal i kątowniki stalowe. Jeżeli klimatyzator ma pracować w warunkach wywołujących korozję, to łopatki, tarczę wirnika i obudowę pokrywa się lakierami ochronnymi, lub klimatyzator wykonuje się z tworzywa sztucznego (najczęściej z PVC). Klimatyzatory domowe są dostarczane na miejsce montażu w stanie złożonym lub jeśli są napędzane… Czytaj dalej »

Systemy wentylacji

Pracownicy, którym pracodawca zapewni dobrą klimatyzację stają się bardziej wydajniejsi. Klimatyzatory w chłodniejszych okresach dzięki temu, że są wyposażone w elementy grzejne doskonale się sprawdzają w roli dogrzewania pomieszczeń. W klimatyzację wyposażone są samochody. klimatyzacja morze obejmować całe budynki czyli, oznacza to, że usuwa z całego pomieszczenia powietrze można by je określić mianem: zużyte, a… Czytaj dalej »

Wentylacja łazienki

Wentylatory łazienkowe służą do wyciągania zanieczyszczonego powietrza z łazienek. Charakteryzują się małym wydatkiem, jednak wg przepisów wentylacja łazienki nie musi być wielka bo wystarczy 50m3/h. Wentylatory łazienkowe montuje się zwykle w przewodach murowanych (kominach) lub na rurach czy kanałach zlokalizowanych w łazience. Montaż na kominie można wykonać jedynie w sytuacji gdy komin nie jest połączony… Czytaj dalej »

Klimatyzator kanałowy. Idealne rozwiązanie biurowe

W momencie kiedy klimatyzatory pojawiły się na Polskim rynku, wiele ścian obiektów biurowych zostało ozdobionych niczym choinki urządzeniami klimatyzacyjnymi. Efekt wizualny nie był najlepszy. Kilkanaście wielkich pudeł zawieszonych na ścianie wyglądało kuriozalnie. Jeśli jednak każde pomieszczenie biurowe miało mieć klimatyzację, nie było za bardzo innego wyjścia.