Archiwa tagu: przemysł

Wózki widłowe

Na rynku pracy wydarzyło się coś dziwnego. Studia przestały być gwarantowaną przepustką do kariery, a ukończenie szkoły zawodowej lub brak wykształcenia nie szkodzą wcale w znalezieniu świetnie płatnej pracy. Wręcz przeciwnie, fachowcy wyspecjalizowani w konkretnym rzemiośle są pożądani w kraju i zagranicą.Wystarczy zrobić uprawnienia na wózki widłowe i pracodawcy czekają z otwartymi ramionami i niezłą… Czytaj dalej »

Przenośniki zagrzebłowe

Pozostała jeszcze godzina i szesnaście minut z naszego półtoragodzinnego wykładu. A mnie już te wszystkie przenośniki zgrzebłowe, no i ta obróbka skrawanie, i cięcie laserem nudzi. Tak. Nudzi mnie to już wszystko. Wiem o tym doskonale. Jednak bardzo ważną sprawą jest dla mnie fakt, iż cięcie laserem i obróbka skrawaniem to nie powinien być przedmiot… Czytaj dalej »

Obróbka skrawaniem w przemyśle

Postanowiłam odwiedzić mojego dawnego przyjaciela, który od dłuższego czasu nie dawał znaku życia. Nie odpisywał na żadne wiadomości i bałam się, że dzieje się z nim coś złego. Pojechałam więc do niego, a ten cały uchachany. Ucieszył się, że jestem i zaczął od razu opowiadać, że ma prace, że jakaś obróbka skrawaniem. Nie mogłam nic… Czytaj dalej »

Prasy filtracyjne

Piotrek odkąd go znam, a jest to już parę lat, zawsze był zainteresowany budową maszyn i maszynoznawstwem, dlatego też nikogo nie zdziwił fakt, kiedy to postanowił rozpocząć studia na Politechnice. Był jednym z najzdolniejszych studentów na swoim roku i to nie dlatego, że większość swojego czasu spędzał w książkach, ale dlatego, że studia były dla… Czytaj dalej »

Twój dom – przydomowe oczyszczalnie ścieków

Przydomowe oczyszczalnie ścieków i przepompownie ścieków to rozwiązania zamawiane przez coraz większą liczbę klientów i choć kolejni zleceniodawcy pytani o to, czym kierują się podejmując taką, a nie inną decyzję zasłaniają się przede wszystkim troską o środowisko naturalne coraz częściej okazuje się, że również czynnik finansowy jest tym, który pozwala na podjęcie decyzji dotyczącej zainteresowania… Czytaj dalej »

Przetwornice

Kiedy moja znajoma powiedziała mi, że otworzyła sklep elektryczny i sprzedaje miedzy innymi rury termokurczliwe, przewody i przetwornice myślałam, że to żart. Elektryka to typowo męska dziedzina i rzadko można spotkać kobiety nią zafascynowane. Wiedziałam, że moja znajoma interesuje się różnymi rzeczami, ale zaskoczyła mnie tym, że elektryka jest wśród nich. Zastanawiało mnie co rury… Czytaj dalej »

Zaopatrzony sklep – wagi sklepowe

Jak pewnie większość z Was się orientuje w Sevres, we Francji mamy wzorcowy metr. Tak żeby w świecie nie było zbytniego bałaganu wzór idealnego metra musi być tak aby się nam wielkości nie relatywizowały z czasem. I tak mamy z systemem metrycznym spore kłopoty, a raczej z różnorodnością miar i wag. Jak powiadają socjologowie i… Czytaj dalej »

Solidne bramy segmentowe

Bramy segmentowe górne to jeden z popularnych bram garażowych. Są one montowane zaraz za otworem wjazdowym i dzięki pionowemu otwieraniu te bramy segmentowe nie zajmują dodatkowej przestrzeni w garażu ani przed budynkiem. Jeżeli posiadamy bramę zbudowaną z segmentów, zwanych inaczej sekcjami, możemy w pełni wykorzystywać głębokość garażu jak i cała powierzchnie podjazdu. Każda brama składa… Czytaj dalej »

Sofstrart – łagodny rozruch silnika

Zawsze nie mogłam męża zachęcić by pomógł naszemu synowi Antkowi pomagać przy odrabianiu zadań domowych. Zawsze się migał, że albo jest zajęty, albo że nie zna się na lekturach z języka polskiego tak jak ja. Obydwoje pracowaliśmy, a to ja oprócz gotowania obiadów i ciągłego prania musiałam siedzieć z Antkiem nad lekcjami. Nastał w końcu… Czytaj dalej »