Archiwa tagu: produkcja

Wiaty przystankowe

W architekturze miejskiej uwagę przyciągają spektakularne budynki, wysokie biurowce czy ekstrawaganckie bryły. Niektóre z budynków stały się ikonami wielkich miast. Architekci miejscy prześcigają się w nowych pomysłach na zagospodarowanie przestrzeni miejskich. Tak naprawdę zwracamy uwagę tylko na wielkie rzeczy w miastach, ale trzeba pamiętać, że na architekturę miast składają się nie tylko wielkie budynki, ale… Czytaj dalej »

Przenośniki zagrzebłowe

Pozostała jeszcze godzina i szesnaście minut z naszego półtoragodzinnego wykładu. A mnie już te wszystkie przenośniki zgrzebłowe, no i ta obróbka skrawanie, i cięcie laserem nudzi. Tak. Nudzi mnie to już wszystko. Wiem o tym doskonale. Jednak bardzo ważną sprawą jest dla mnie fakt, iż cięcie laserem i obróbka skrawaniem to nie powinien być przedmiot… Czytaj dalej »

Prasy krawędziowe

Dzisiejsze czasy to  epoka  maszyn. Wiele fabryk używa ogromną ilość urządzenia, które ułatwiają  ich pracę  oraz  przyśpieszają produkcję wielu potrzebnych części,  jednak  czemu nigdy nie  interesuje nas  w jaki sposób  działają zaginarki do blach, które zaginają je w  zadziwiająco  szybkim tempie. Człowiek  potrzebował by na to kilku dni. Prasy krawędziowe są urządzeniami, które  niesłychanie szybko … Czytaj dalej »

taśmociągi

Drut produkcyjna to  wszelkiego  typu taśmociągi. Każda porządna , duża firma produkująca   produkty na szeroką  skalę musi  być   zaopatrzona  we wszelkiego rodzaju  taśmy przenośnikowe które  pomogą transportować  wiele elementów jedyny  za drugim co przyśpiesza  biegłość pracy oraz produktywność   przedsiębiorstwa. Wiele osób  nie chyba sobie sprawy z tego jak ważną  rolę pełnią  taśmociągi w fabrykach. jeśli… Czytaj dalej »

Sztandary i naszywki

Założyłem firmę specjalizującą się w wykonywaniu różnego rodzaju aplikacji na powierzchniach materiałowych. Wykonujemy haft komputerowy na koszulkach, sztandarach, flagach a nawet obrusach. Moja firma dopiero rozpoczyna działalność i nie wiem jak dużo zleceń uda mi się pozyskać. Mój pomysł wziął się z tego, że sam chciałem kiedyś by sztandary szkoły w której się uczyłem został… Czytaj dalej »

Klimatyzacja – elementy

Jesteśmy firmą, która zajmuje się produkcją takich urządzeń jak pompy ciepła (do tego termostaty) oraz grzejnik elektryczny i elementy klimatyzacji oraz przetworniki poziomu. Na rynku zajmującym się ocieplaniem różnego rodzaju pomieszczeń działamy już z wielkim powodzeniem od kilkunastu lat. Przez ten czas zdołaliśmy zebrać odpowiednie doświadczenia, które może być teraz wykorzystywane z pożytkiem dla naszych… Czytaj dalej »

Drzwi wysokiej jakości

Kiedy wczoraj chodziłam po centrum handlowym rozglądając się za jakimiś ciekawymi butami, przez zupełny przypadek natrafiłam na wielką wyprzedaż drzwi, która odbywała się w jednym ze sklepów, była to placówka oferująca różnego rodzaju osłony okienne, takie jak na przykład żaluzje, rolety, zasłony czy akcesoria do nich, czyli między innymi karnisze lub drzwi zewnętrzne drewniane. Nie… Czytaj dalej »

Molykote – wysoka jakość

Łożyska są bardzo ważnym elementem głównie maszyn technicznych. Są to elementy, dzięki, którym mogą się kręcić różne inne części techniczne ale bez tarcia. Łożyska składają się z pierścieni wypełnionych drobnymi kulkami, dzięki obrotowi redukuje to tarcie. Cechą charakterystyczną jest przede wszystkim dobra odkształcalność oraz dość duża odporność na zużycie. Łożyska są także odporne na korozję… Czytaj dalej »

Odzież ochronna

Zawsze interesowała mnie zootechnika, dlatego postanowiłem odbyć studia na tym kierunku. Wybrałem uniwersytet w Warszawie, pnieważ w stolicy są największe szanse na pacę dla absolwentów takich studiów. Zootechnika nie rozczarowała mnie, zajęcia były bardzo ciekawe a wykładowcy, z którymi się zetknąłem to prawdziwi fachowcy w swojej dziedzinie. Szybko odnalazłem swoje miejsce na uczelni ponieważ zootechnika… Czytaj dalej »