Archiwa tagu: meble

Jakie wybrać meble

Jeśli nareszcie nabyliśmy po dużych wysiłkach własne wyczekiwane cztery kąty lub dom, nadchodzi moment na urządzanie i zaopatrzenie go w najrozmaitsze sprzęty. Bywają tacy, co uważają, że to jedna z przyjemniejszych spraw które trafiają się w życiu. Do takiej rzeszy ludzi z całą pewnością należą młode pary, gdyż wspólne ustalanie koloru ścian, wystroju pomieszczeń powoduje… Czytaj dalej »

Informacje dla meblarzy

Meblując nowy dom, lub nowe mieszkanie należy zastanowić się jakie meble kupić . Na pewno jednym z pierwszych zadań każdego nowego posiadacza własnych czterech kątów jest odpowiednie umeblowanie swojego mieszkania. Pozornie jest to zadanie proste, gdyż obecnie na rynku dostępnych jest|w sklepach bardzo wiele różnych rodzajów mebli. Wybranie odpowiednich mebli prostą sprawą jakby to się… Czytaj dalej »

branża meblowa

W ubiegłym 2008 w imprezie tej wzięło udział prawie 800 firm z Polski i zagranicy. Właśnie szeroki udział gości z zagranicy w znaczny sposób podnosi znaczenie poznańskiej imprezy. Warto wspomnieć kilka słów o profesjonalnym podejściu organizatorów, gdyż jest to niewątpliwie jeden z głównych powodów sukcesu komercyjnego targów. Całe targi były przeplatane licznymi wystąpieniami i prelekcjami… Czytaj dalej »

Meble kuchenne

Stosunkowo duży rozwój konstrukcji meblarskich przypada na okres starożytności, zaś pewne zahamowania na początek średniowiecza. Natomiast czasy nowożytne & W czasach nowożytnych aż do początków XVIII w., rozwój konstrukcji mebli skrzyniowych i szkieletowych był na ogół równomierny. Natomiast już w XVIII w. (T. Chippendele), a następnie w drugiej połowie XIX w. (M. Thonet) konstrukcje mebli… Czytaj dalej »

meble budowane na sklejce

Meble coraz częściej są| produkowane ze sklejka – należy pamiętać, że meble ze sklejki nie odbiegają jakością od tych produkowanych z litego drewna. Chcący dokonać zakupu mebli do swego domu czy mieszkania, ma bardzo duży wybór. dzięki temu rozwijają się także bardzo różne rodzaje firm, takie jak chociażby Restol, czy brw. Inne firmy zajmują się… Czytaj dalej »

Wkręty i śruby

Dlaczego właśnie śruby nierdzewne? Dlaczego nie na przykład śruby, podkładki, czy mufy? Dlaczego? Tak pytał sam siebie Krecik, wchodząc do swej norki. Krecik miał ambitny plan zbudowania sobie okręciku, którym mógłby żeglować po kałużach. Krecik zawsze kierował się w życiu własnym rozumem, instynktem i poczuciem wolności. Jak miał ochotę wykopać kopiec to kopał, jak miał… Czytaj dalej »

meble dziecięce

Lato to czas błogiego i leniwego rozkoszowania się chwilą na działce. Wiele poradników podpowiada jak urządzić swój ogród, by czas w nim był jak najmilej spędzony. Aranżacja wymarzonego ogródka ma bardzo ważne znaczenie, bo wpływa na nasze samopoczucie. Projekt projekt który stworzy firma lub architekt będzie ciekawie komponował się z całym otoczeniem ogrodu i będą… Czytaj dalej »

Festina i łóżka

Dla wielbicieli markowych zegarków, bardzo dobrym sprzętem będzie Festina, dzięki nim, zawsze będziemy punktualni. Naturalnie można wybierać spośród bardzo szerokiej gamy modeli. W przypadku zegarków dla mężczyzn będą to modele klasyczne, jednak dla kobiet Festina przygotowuje wiele interesujących wzorów. Wybór mebli do mieszkania nie zawsze jest łatwym wyborem. Producenci kreują różnorodny design, materiały oraz wykończenia.… Czytaj dalej »

Meble dla dzieci

Dajmy dziecku zadecydować o wyborze łóżka. Na rynku jest ogromna ilość dostępnych i praktycznych mebli dziecięcych. Szczególnie ważne jest, by zakupione sprzęty odpowiednio zabezpieczyć, gdy dziecko jest małe i mogłoby sobie zrobić krzywdę, np. uderzyć się o kant meble. We właściwy sposób należy zabezpieczyć rogi szafek oraz stołu. W pokoju ruchliwego dziecka łatwo o bałagan,… Czytaj dalej »