Hotel w Rzeszowie

przez | 14/05/2009

Świadomość gry rosła wraz z pojawianiem się coraz bardziej obytych graczy. Podwaliny pod poprawne granie położył prawdziwy miłośnik tego sportu, współtwórca programu klubu, doświadczony instruktor fitness Witold Starowicz. Zachęceni przez niego rzeszowianie, rozpoczęli erę doskonalenia umiejętności w celu pokonania mistrza. Później kolej rzeczy potoczyła się zupełnie naturalnie. Zorganizowano pierwszy ogólnopolski turniej squash, przyjechali najlepsi z kraju i zagranicy. Oni wytyczyli kierunek rozwoju miejscowych graczy. Świadomość gry wzrosła to tego stopnia, iż narodził się popyt na zorganizowanie systematycznych lekcji i szkoleń po kontrolą profesjonalnego trenera fitness Rzeszów. Od tego momentu rozpoczęła się moja trenerska przygoda w rzeszowskim klubie Folwark. Cel był i jest jeden. Pokazać, wytłumaczyć i nauczyć poprawnej gry tak, aby gra dostarczała satysfakcji i była inspiracją do ustawicznego podnoszenia indywidualnych umiejętności. Skala poprawnie grających rozrastało się systematycznie i klubowa atmosfera wokół squasha stawała się jeszcze bardziej sportowa.

Dosyć długo Rzeszów czekał na pierwsze korty do squash Rzeszów. Dynamicznie rozwijająca się dyscyplina sportu zawitała na Podkarpacie w roku …. Można powiedzieć, iż otwarcie Klubu Folwark, w którym to mieszczą się 2 korty, było odpowiedzią na rodzące się zapotrzebowanie na dobry fitness & wellness w samym Rzeszowie. Najbliższe korty znajdowały się dopiero w Krakowie. Zapowiedzi, iż powstaje porządny klub zostały zrealizowane w 100%. Na miejscu starych riun stworzono miejsce w kolorach ziemi, które nawiązując do tradycji nazwano Folwark Wellness Klub. Taka jest geneza powstania pierwszego klubu dla ludzi głodnych rywalizacji i rekreacji w squosh na Podkarpaciu.

Na wstępie było pięknie i kolorowo, gdyż sam klub jest wykończony ze smakiem. Po otwarciu klubu pojawili się także pierwsi prawdziwi i rozentuzjazmowani adepci gry w squash. Grono zainteresowanych nową dyscypliną rozrastało się z dnia na dzień. Przodowali oczywiście tenisiści, chcący spróbować swoich sił w nowych, ograniczonej przestrzeni. Panuje, bowiem mylne przekonanie wśród niezorientowanych, iż gra w squash jest jak tenis, tyle tylko, że zamiast siatki jest ściana. Później rozpoczęły się spekulacje czy aby wygrywać to trzeba szybciej biegać, czy też może silniej odbijać piłkę o ścianę.

Projektując to miejsce od samego początku postawiono na jakość, jakość i jeszcze raz jakość. Wzorce zaczerpnięto z istniejącego już klubu w Warszawie. Klub Folwark to połączenie sprawdzonych już rozwiązań z dobrym smakiem i wyczuciem właścicielki. Całe przedsięwzięcie realizowano konsekwentnie z nastawieniem na absolutny komfort klienta. Efektem jest klub, który odpowiada standardom najlepszych klubów, jakie udało mi się zobaczyć w Europie (Anglia, Niemcy, Holandia) I aby skonkretyzować moje myśli skupię się na najistotniejszych faktach. Przede wszystkim wybór markowych kortów sprawia, iż w Folwarku odczuwa się maksimum przyjemności z uganiania się za małą czarną. Podłoga i ściany solidnie wykonane oraz utrzymywane pozwalają na komfortowe odbijanie się piłki. Zainstalowana klimatyzacja sprawia, iż przy każdej pogodzie na zewnątrz możemy liczyć na niezmienne warunki wewnątrz kortu. Niezwykle istotną sprawą jest czystość kortów. Są one zawsze czyste, przewietrzone i dobrze oświetlone. Oprócz doskonałych kortów klub oferuje komfortowe zaplecze w postaci niezwykle przestronnej szatni z sauna rzeszów. Po skończonym treningu prysznic też jest przyjemnością, gdy dookoła jest czysto i pachnąco, a inni członkowie klubu nie depczą nam po piętach i torbie.

Pod tym względem Folwark zasługuje na wyróżnienie. Na koniec dodam tylko, iż poza squashem klub kusi idealną jakością urządzeń na siłowni, która to wyposażona jest w sprzęt dostarczany uczestnikom Igrzysk Olimpijskich. Przestronna sala do aerobik rzeszów oraz grupowych zajęć na rowerach stacjonarnych zachęca do systematycznych ćwiczeń. Każdy, komu oprócz samej gry w squash Rzeszów zależy na budowaniu wytrzymałości, siły oraz harmonijnej sylwetki znajdzie w Folwarku stosowne ku temu warunki. Na deser jest oczywiście imponujące zaplecze odnowy biologicznej oraz gabinet kosmetyczny. Fachowy i dyskretny personel, zadba o spełnienie najskrytszych marzeń każdego, kto lubi męczyć się dla przyjemności i pragnie dobrego samopoczucia. Na miejscu do naszej dyspozycji jest także profesjonalna osoba zajmująca się dziećmi oraz bajecznie urządzony pokój zabaw. Jeśli po wszystkich atrakcjach poczuli potrzebę uzupełnienia energii i przeżycia przygody kulinarnej, możemy dogodzić naszemu podniebieniu w klubowej Restauracja w Rzeszowie. Dość istotne jest Jeżeli planujesz dłuższą delegacją biznesową lub wyjazd rodzinny warto także wiedzieć, iż Hotel Folwark oferuje przytulnie oraz zaprojektowane pokoje hotelowe, zapewniając spokojny sen. Całość dopełnia oferta w pełni wyposażonych 2 sal na potrzeby szkoleń oraz kursokonferencji.