Gdzie prowadzić blogi

przez | 06/01/2009

Zainteresowani, którzy wymyślili, że będą pisać pamiętnik internetowy zobligowani są na samym początku stanąć przed dość skomplikowanym wyborem.W którym serwisie założyć swojego nowego bloga? W końcu stron oferujących pisanie blogów jest tak wiele, że nikomu nie starczy czasu żeby je przejrzeć wszystkie i dopasować do pożądanej tematyki typu nieruchomości.

Najłatwiej można chyba skorzystać z wyszukiwarek i przez nie wybrać swoje własne miejsce w wirtualnym świecie. Jednak nie w każdym przypadku taka metoda jest najlepsza. Czasem możemy trafić na serwis pamiętnikowy, który pomimo fajnego wyglądu, zbyt często jest nieosiągalny z powodu awarii samego serwera lub po prostu z powodu zaniedbania administratorów.

Takie witryny należy omijać z daleka wielkim łukiem – szkoda naszego czasu. W końcu to o czym piszemy co nas interesuje np. uroda jest dla nas najważniejsze i szkoda by było to stracić.

Tak więc najpierw koniecznie trzeba skrupulatnie rozważyć wszystkie za i przeciw nim wybierzemy odpowiedni blog na nasze własne miejsce w internecie. Lepiej będzie chwilę się wstrzymać i przynajmniej przez kilka dni poobserwować kilka potencjalnych witryn z blogami. Trzeba też zwracać uwagę na liczbę dodawanych dziennie nowych notatek bo to też w końcu świadczy o jakości całej strony. Jeżeli codziennie przybywa bardzo dużo notatek to od razu widać, że warto tam pisać swoje blogi.

A tak nawiasem mówiąc to sam zastanawiam się czasem po co niektórzy piszą blogi? Ja sam osobiście nigdy nie miałem chęci i raczej nie będę miał, więc nie do końca mogę zrozumieć po co to komu. O czym tam można pisać ? Czy serwer wow mogą być dobrym tematem ? Ale skoro jest zapotrzebowanie to trzeba pomóc chętnym i służyć swoją pomocą na ten temat. Po co mają sami mieć problemy skoro mogą skorzystać z rad kogoś obeznanego z tematem.