Filmy 2009

przez | 20/04/2009

W 2009 roku na dużym ekranie będzie można zobaczyć kilka ciekawych produkcji. Wśród nich możemy już wskazać stu procentowe hity które przyciągną przed ekrany kin miliony widzów na całym świecie . W dalszej części prezentujemy kilka, naszym zdaniem, najciekawszych produkcji mogących przykuć państwa uwagę. Wśród omówionych poniżej filmów znajdują się anglojęzyczne jak i polskojęzyczne produkcje.Madagaskar 2 – z nastaniem 2009 roku pojawiła się druga część przygód nieustraszonych zwierząt z nowojorskiego ogrodu zoologicznego. Tym razem lew, zebra, żyrafa i hipopotam wybrali się na gorący kontynent. Sawanna pełna podobnych stworzeń daje szanse na nawiązanie nowych znajomości a niektórym odnalezienia swojej rodziny. W zagranicznej wersji swój głos udzielili między innymi Sacha Baron Cohen – Julien, Ben Stiller – Alex, Jada Pinkett-Smith – Gloria.

Transformers 2 – jeden z tych obrazów które są w stanie szczycić najlepiej przygotowanymi efektami animacji . Zło z kosmosu powracają na naszą planetę. Rozpoczyna się kolejna walka między potężnymi robotami. Reżyserem filmu jest Michael Bay. Film wyprodukowano w USA. Grają m.in. Shia LaBeouf – Sam Witwicky, John Turturro – Agent Simmons, Julie White – Judy Witwicky, maszyny Robert Foxworth – Ratchet (głos), Jess Harnell – Barricade/Ironhide (głos).

(Ang. Ice Age 3 trailer) Zwiastun filmu Epoka lodowcowa 3 ukazuje kolejną część filmu animowanego o przygodach mamuta, tygrysa i zwariowanego oposa. Tym razem trafiają do krainy strasznych dinozaurów. Nie zabraknie również przygód wiewiórki która z nowym zapałem będzie szukać upragnionego orzeszka. Premierę filmu przełożono na początek wakacji aby dać sobie czas na przygotowanie wersji trójwymiarowej. Producentem filmu jest Lori Forte. Głosy podkładają między innymi Denis Leary jako Diego, Ray Romano jako Manny, Queen Latifah jako Ellie.

Niedawno pojawił się najnowszy obraz o losach księdza Jerzego Popiełuszki w reżyserii Rafała Wieczyńskiego. Została w nim pokazana najnowsza historia Polski. Tytułowy bohater całkowicie poświęcił się idei solidarności za co zapłacił życiem. Rafał Wieczyński jest autorem nowego obrazu o poczynaniach ks. Jerzego Popiełuszki. Popiełuszko to dzieło zrealizowane w siedem miesięcy. Setki statystów wcieliło się w rolę zbuntowanych obywateli z czasów Polski Rzeczpospolitej Ludowej. Sceny zbiorowe rozegrały się w stolicy. Ks. Jerzy Popiełuszko pochodzi ze wsi Okopy. W 1965 roku wstąpił do Seminarium Duchownego w Warszawie. Księdzem w 72 roku. W październiku 84 roku w drodze z Bydgoszczy został uprowadzony przez trzech funkcjonariuszy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Po kilku dniach poszukiwań ciało księdza zostało odnalezione koło Włocławka.