Eryk Mistewicz

przez | 08/02/2009

– Moim zdaniem to najważniejszy film o współczesnej Polsce. Film Dariusza Jabłońskiego jest zniszczeniem narracji, która towarzyszyła nam przez ostatnie 27 lat, narracji wygenerowanej przez ekipę twórców stanu wojennego. Narracji stworzonej przez Jerzego Urbana, świadomie zaciemniającej obraz historii. Produkcja Dariusza Jabłońskiego jest pierwszym filmem, która tę narrację skutecznie niszczy –

powiedział o „Grach wojennych” Dariusza Jabłońskiego w wywiadzie dla TVP – 1 Eryk Mistewicz, konsultant polityczny, autor strategii marketingu narracyjnego.

Film „Gry wojenne” jest wynikiem prawie pięcioletniej pracy reżysera i ekipy filmowej Dariusza Jabłońskiego, dzięki której w filmie wypowiadają się najważniejsi świadkowie działalności bohatera – pułkownika Kuklińskiego z USA, Rosji i Polski. Co ważne podkreślenia, wielu z nich po raz pierwszy zasiadło przed kamerą filmową Dariusza Jabłońskiego.

Nie jest powszechnie znany fakt, że w tym filmie prezentowane są również unikalne a istotne dokumenty dotyczące sprawy pułkownika  Kuklińskiego oraz okresu, w którym funkcjonował, które zostały odtajnione przez twórców filmu.

Polska premiera „Gier wojennych” odbyła się 8 grudnia 2008 roku w Warszawie.