Dziewczęce uczesania

przez | 05/05/2009

Włosy należy odżywiać raz w tygodniu, po myciu nałożyć maskę lub odżywkę na włosy na około 5-10 min.. Gdy ich stan jest optymalny, odżywkę nakładamy tylko na same końcówki. Oferowane są odżywki, których nie musisz nawet opłukiwać wodą.

Gdy włosy są w dobrej kondycji, komórki nabłonka leżą płasko, zupełnie jak dachówki na dachu. Światła padające na równą powierzchnię włosów są odbijane pod równym przez co lśnienie jest bardzo mocne. W sytuacji, gdy powierzchnia włosa jest nierówna, padające na nią światła są odbijane w różne strony, a włosy sprawiają wrażenie matowych. Lepszy połysk mają także włosy ciemniejsze, gdyż pochłaniają co prawda więcej promieni niż włosy jaśniejsze, ale odbite przez nie oświetlenie jest intensywniej skupione, np.: dobieranie fryzur. Dodatkowo pomiędzy odbitym, jasnym światłem a ciemnymi włosami jest olbrzymi kontrast, przez co lśnienie wydaje się dużo większy.

Wybornym sposobem na zdrowe włosy jest spłukiwanie ich wodą z łyżeczką octu winnego. Sprawia to zakwaszenie i zamknięcie łuski włosa, co powoduje, że stają się one lśniące.

Od czasu do czas trzeba zastosować szampony specjalistyczne, np. wzmacniający. Przemywamy włosy lekko, przy okazji masując skórę głowy, co ożywia cebulki, przez to włosy odbudowywują się lepiej, a tym samym nasze modne fryzury są atrakcyjne.