Dobieranie fryzur

przez | 07/05/2009

Nieliczne szampony poprawiają nasze samopoczucie, z powodu na lecznicze właściwości, możemy wybrać rześkie, miętowe aromaty, albo czekoladowe. Najlepszym zabiegiem na zdrowe włosy jest mycie ich wodą z sokiem z cytryny. Skutkuje to zakwaszenie i domykanie łuski włosów, co owocuje tym, że stają się one lśniące. Pamiętaj, aby po myciu nie zawijać fryzury w ręczniku, ponieważ ciepłe gruczoły wtedy szaleją i włosy łatwo się przetłuszczą, poczytaj: fryzury średnie włosy więcej.

Podstawą konserwacji o włosy jest bez wątpliwości porządnie dobrany szampon, odrębny do włosów jałowych i cienkich, aodrębny do przetłuszczających się. Niekiedy trzeba zastosować szampony do zadań specjalnych, np. przeciwłupieżowy. Myjemy włosy ostrożnie, przy okazji masując skórę głowy, co regeneruje cebulki, dzięki czemu włosy rosną lepiej. Obmywamy głowę ciepłą wodą, jednak uwaga – nie bardzo ciepłą, ponieważ ta powoduje, że włosy łatwiej będą się przetłuszczać, ale również nie za zimną, gdyż to przyczyni się do tego, że włosy będą nieatrakcyjne.

Następnym krokiem powinno być stosowanie masek i odżywek. Te kosmetyki mają bardzo ogromne możliwości, np: nawilżają|wygładzają|dodają objętości|regenerują|zmniejszają wypadanie. Trzeba znaleźć taką, która stanie się najlepsza dla naszych włosów. Fryzury trzeba regenerować raz w tygodniu, po kąpieli nałożyć maseczkę lub odżywkę na włosy na około 5-10 min.. Kiedy ich stan jest niezły, odżywkę nanosimy wyłącznie na końcówki. Znane są odżywki, których nie można nawet opłukiwać wodą, a ostatnio oferowane są silnie regenerujące kompresy, które używa się przed umyciem, a wszystko po to, żeby fryzury dla dziewczyn lśniły .