Depilacja okolic bikini: laser, krem czy wosk?

przez | 15/05/2009

Każda z metod depilacji ma swoje zalety i wady, niezależnie od tego na którą z nich się zdecydujemy tak czy inaczej efekt depilacji mamy zapewniony, kwestią decyzji pozostaje jak długotrwałe efekty chcemy osiągnąć, jakiego rodzaju substancje / metody depilacyjne preferujemy i ile środków finansowych chcemy przeznaczyć na walkę ze zbędnymi włoskami.

Depilacja okolic bikini stała się swego czasu obowiązkowym wymogiem przed wyruszeniem na wakacyjne wojaże, chociaż coraz więcej kobiet dba o okolice bikini również poza sezonem, po prostu dla własnego psychicznego komfortu. Jeśli zatem zależy nam na długotrwałych efektach dobrze zrobimy inwestując w depilację laserową, ale uwaga (!) depilacja laserowa czasem skutkuje powikłaniami, a co najmniej przez kilka tygodni po przeprowadzeniu zabiegu nie należy się opalać. Powikłań nie będzie przy depilacji woskiem, ale ta z kolei jest wyjątkowo nieprzyjemna i wymaga przeprowadzania zabiegów co kilka tygodni. Jeżeli natomiast wystarczy nam depilacja doraźna, tj. taka z efektem na już i wykonana z dnia na dzień przed wyjściem na plażę, najlepiej zrobimy posługując się kremem do depilacji.

Co ważne: depilacja okolic bikini wykonana przy pomocy lasera jest metodą najdroższą. Depilacja woskiem jest tańsza niż depilacja laserowa, poza tym można wykonać ją w domu. Kremy do depilacji są opcją zdecydowanie najtańszą i najłatwiejszą w samodzielnym wykonaniu.