Brasserie w Krakowie

przez | 04/04/2009

Lokal, wnętrze, lokalizacja to to, co między innymi wpływa na niepowtarzalność tego miejsca na planie małopolski. We wnętrzach odrestaurowanej zajezdni tramwajów konnych na krakowskim Kazimierzu znajdziecie Państwo Brasserie Restauracje. Kraków w dzień, dla znużonych zwiedzaniem turystów chwila zapomnienia, a dla zapracowanych, miejsce firmowych spotkań. Popołudniem, kiedy już spokojniej można wsłuchać się w takty francuskich melodii, kiedy czas już nie goni tak bardzo, to pora na przekąskę, na spotkanie ze znajomymi. Kuchnia francuska i jej przysmaki – te znane, sprawdzone i tradycyjne; te, przy których nie można odmówić sobie lampki wina bądź nie zakończyć ich deserem. Zapraszamy miedzy innymi na mule, tarty, sałatki … Kraków, restauracje – latem oprócz szeroko otwartych przeszklonych bram zapraszających do wnętrza, oferujemy do dyspozycji gości ogródek. Codziennie od 12.00 do 23.00. Łatwy dojazd, miejsca do parkowania w bezpośrednim sąsiedztwie. Taka właśnie jest nasza restauracja. Kraków to nasza lokalizacja. Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia i pozostajemy do Państwa dyspozycji. Restauracja, Kazimierz, Kraków – czy trzeba czegoś więcej…?

Korzystając z naszego bogatego doświadczenia proponujemy Państwu organizację imprez okolicznościowych. Ustawienie sali i kompozycja karty dań pozwalają na dobranie niepowtarzalnych spotkań biznesowych a także tych niezapomnianych dla każdego z naszych Klientów… wesela, oraz inne imprezy rodzinne. W okresie letnim, proponujemy, aby cześć imprezy przenieść do ogródka przy naszej restauracji a wówczas tradycyjne menu uzupełnić bogatą ofertą dań pieczonych na wolnym ogniu. Restauracje krakowskie nie są dla nas konkurencją! Oczywiście w kalendarzu Brasserie nie zapominamy o takich wydarzeniach jak Sylwester, Ostatki, święto młodego wina francuskiego, czyli Beaujolais Nouveau w każdy trzeci czwartek listopada. Należy pamiętać, że nie wszystkie restauracje w Krakowie organizują Beaujolais.

W naszej Brasserie wino radości nadchodzi co roku w listopadzie. Mowa oczywiście o BEAUJOLAIS NOUVEAU! Trzeci czwartek listopada jak co roku zgromadzi w restauracjach tłumy Gości. Świętować oni będą pojawienie się pierwszego wina z tegorocznego zbioru. Jak co roku na wielu stołach pojawi się słynna, znana wszystkim paryska tancerka Toulose-Lautreca. To znak,że tym wieczorem zawładnie tradycyjnie najlepsze, najbardziej cenione, znikające z kieliszków i półek BEAUJOLAIS NOUVEAU firmy BOUCHARD PERE & FILS. Tak było w latach poprzednich, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Tak będzie i tym razem: niezrównana stała jakość tego winnego żartownisia, gwarantowana przez Bouchard Pere Fils; absolutnie czytelny i rozpoznawalny znak-symbol fantazji, radości i dobrej zabawy; dobra cena. to trzy gwarancje Państwa sukcesu.

Od 2000 roku staramy się sprostać wymaganiom kulinarnym naszych gości przyrządzając francuskie jedzenie w krakowie. Znakomite potrawy i wysokiej klasy personel, zadowolą najbardziej wymagających smakoszy. Brasserie specjalizuje się w daniach kuchni francuskiej z różnych regionów tego kraju. Z myślą o naszych stałych bywalcach przynajmniej raz w roku zmieniamy jadłospis. Spośród naszych dań na szczególną uwagę zasługują: Duży wybór sałatek, w tym nasze wyjątkowe tarty ze szpinakiem i pieczarkami; Dla wegetarian sałatki i wiele innych ciekawych dań na bazie warzyw; Wyśmienite kremy miedzy innymi cebulowa i rybna; Mule w różnych sosach; Ryby, ostrygi i inne owoce morza serwowane również w ciekawych zestawach na paterach; Szeroki wybór mięs, w tym polędwice w sosie serowym i normandzkim; Wyśmienite posiłki z jagnięciny i drobiu; Nasze desery to między innymi musy czekoladowe i creme brulee …a także wiele innych ciekawych pomysłów kulinarnych. Do posiłków wybranych przez Państwa polecamy szeroki wybór francuskich win. Pamiętajmy, że nasza restauracja to restauracja francuska. Brasserie Kraków – restauracja z klimatem i prawdziwą duszą… Dzielnica Kazimierz Kraków jest miejscem niezwykłym i jednocześnie różnorodnym pod wieloma względami.