Botki

przez | 09/02/2009

Botki są najmłodszym wzorem z familii kozaków. W Polsce moda na botki pojawiła się na przełomie 2005-2006 roku. W fazie podstawowej mówiono na nie krótkie kozaki, ale w końcu rozpoczęto stosować tej jakże przepięknej oraz dźwięcznej nazwy botki. Botki są butami sięgającymi najczęściej do kostki bądź kawałem ponad.

Choć standardowym i najniezwyklej atrakcyjnym wzorem botków jest mutacja jesienna . Materiałem najnagminniej używa się do produkcji takich botków jest skóra. Takie buty są dopiero nieprzemakalne, ochraniają przed wodą, ale jednocześnie mają dobra wymianę powietrzna dzięki czemu noga w owych botkach nie poci się.

Zdawało by się iż botki są obuwiem zwykle jesienno zimowymi, ale coraz nagminniej widuję się kobiety z botkami na nogach też wiosną oraz poniekąd w miechach przeciętnie wakacyjnych. Obuwie rodzaju botki posiadają wiele form, między innymi właśnie wiosenno letnią, w zasadzie są dopiero wyprodukowane z drobnej skórki (prawdziej oraz sztucznej) powycinanej w ażurowe wzorki, posiadają przeróżnego rodzaju ozdoby tj. fikuśne dzwonki, korale, gwiazdeczki.

Buty botki mogą dysponować zamek jako zapięcie, guziki , rzepy, ale mogą nie posiadać również tych wszelkich dodatków określa się je wówczas botkami wpychanymi bądź botkami wciskanymi takie botki są przeważnie dosyć krótkie (zazwyczaj sięgają do kostki) są na tyle niskie, że wolno bez najmniejszych problemów zakładać je oraz ściągać.