Biznes plan

przez | 15/05/2009

Tak więc aby napisać dobry biznes plan wystarczy zamieścić w nim kilka niezbędnych elementów takich jak. Wstępny tok rozwoju naszego biznesu, jego cele, wskazać jego lokalizację, potencjalnych odbiorców, zaproponować rozwój. Każdy teraz mówi na pewno tylko tyle. Otóż tak w głównej mierze to właśnie musi zawierać nasz biznes plan, tyle, że to to by był tylko plan teraz skupmy się na biznesie czyli na pieniądzach i dopiszmy do tego wszystkie koszty związane z wynajęciem lokalu, opłatami, wynagrodzeniem, stratami spłata kredytu itp.

Tak to właśnie napisanie biznes planu staje się dla nas największą katorgą jaka mogliśmy sobie wyobrazić i mniej więcej po usłyszeniu słów poproszę o przedstawienie pańskiego biznes planu, postanawiamy zrezygnować z działalności, gdyż nie jesteśmy w stanie go napisać. Tylko dlaczego? Przecież planowanie biznesu to tylko przelanie na papier naszych pomysłów, potwierdzonych tym co nas czeka.

Biznes plan to najczęstsze słowa które podcinają nam skrzydła w dążeniu do sukcesu. Obecnie aby uzyska jakiekolwiek dofinansowanie czy tez kredyt na rozpoczęcie działalności gospodarczej wymagają od nas biznes planu. Czyli planu tego co i jak zamierzamy osiągnąć, jednak nowy plan ma być szczegółowy ma zawierać nasze planowane przychody rozchody określać grupę osób do których chcemy dotrzeć, naszych konkurentów etc. Etc.

Czyli ujmijmy nasze plany w kontekście pieniędzy i w ten prosty sposób otrzymamy pełny biznes plan. Od tego jak bardzo przyłożymy się do owego planu będzie zależało czy nasza działalność będzie się rozwijała gładko czy co krok będzie napotykała na przeciwności. Tak więc nie rezygnujmy z naszych celów i marzeń po usłyszeniu kilku słów poproszę o biznes plan tylko weźmy się do roboty i napiszmy go może dzięki biznes planowi unikniemy porażki? Lub też uświadomimy sobie czytając ostateczny bilans powstały na podstawie biznes planu że nasza działalność może okazać się żyłą złota, taka informacja na pewno ułatwi nam pozyskanie środków na rozkręcenie naszego biznesu.